Doručení do Vánoc. Objednávky přijaté do 18.12., 13:00 stihnete mít ještě pod stromečkem. Platí pro objednávky uhrazené online nebo na dobírku.

Bolest zad / blokace kříže

Bolest zad je jednou z nejčastějších příčin invalidity po celém světě.#ShowMore#

Naštěstí se bolestem zad můžete vyhnout včasnou prevencí. Pokud však prevence selže, jednoduchá domácí léčba dostupnými prostředky (krémy, suchým teplem) často vyléčí vaši páteř během několika týdnů.


Co způsobuje bolest zad?


Nejčastějšími příčinami bolesti zad jsou:

  • Napětí svalů nebo vaziva. Opakované zvedání těžkých břemen nebo náhlý nepříjemný pohyb může namáhat zádové svaly a vazy páteře. Pokud jste ve špatném fyzickém stavu, neustálé namáhání zad může způsobit bolestivé svalové křeče.
  • Vysunuté, ztenčené nebo prasklé plotýnky. Plotýnky fungují jako "polštářky" mezi obratli ve vaší páteři. Pokud se tyto plotýnky poškodí, může docházet k dotýkání se obratlů navzájem a to způsobuje bolest páteře.
  • Artritida. Osteoartritida může postihnout dolní část zad. V některých případech může artritida v páteři vést ke zúžení prostoru kolem míchy, což je stav nazýván spinální stenóza.
  • Osteoporóza.

 

Co způsobuje blokace zad?

Pokud vás "sekne v kříži", většinou jde o poranění v dané části páteře. Vzniká blok v pohybu a to tím, že některé části struktur se dostanou na jiné místo, než tam, kde by měly být.

Může se jednat o:

  • Blokové postavení obratle - obratle se kvůli nesprávnému držení těla posouvají ze své pozice na jiné místo. Blokové postavení obratle a zabránění pohybu může nastat, pokud se tento obratel neustále posouvá a například jednoho dne, například při zvedání břemene se povolí a vysune.
  • Vysunutá plotýnka
  • Poranění měkkých struktur - zde řadíme poranění svalů, vazů nebo i šlach. Pokud se tyto měkké struktury natáhnou (například i "hrbením se"), přestanou splňovat podpůrnou a fixační funkci. To může způsobovat, že se obratle a plotýnky neudrží ve svých přirozených polohách.

Co pomáhá při bolestech zad a seknutí v kříži?

Pomocníkem číslo jedna je pohyb a správné držení těla. Pokud už však bolest neprochází, je vhodné sáhnout po analgetických nebo regeneračních krémech či olejích a suchém teple. Pestrou nabídku masážních pomůcek naleznete také na našem e-shopu. Díky obsaženým účinným přírodním látkám jako například mumio, šungit, extrakt z pijavic, včelí jed, hadí jed vám poskytnou rychlou a bezpečnou úlevu od bolesti a zlepší vaši pohyblivost.

14 položek celkem
Bylinný čaj Klouby a páteř - 50g - Herbatica
Novinka Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Bylinný čaj přispívá k normální funkci oběhového systému, podporuje zdraví kloubů a svalů, čistí a regeneruje játra a pomáhá harmonizovat jejich činnost. Směs obsahuje byliny,...

Kód: 4058
ladvinovy bledy produktovka1
Množstevní sleva
718 Kč bez DPH
869 Kč

Ledvinový pás z ovčího rouna nejen zahřeje, ale pomůže i při bolestech zad, menstruačních bolestech a při problémech s močovými cestami. Také perfektně tvaruje tělo, díky čemuž...

+ další
Kód: 3674
Masážní pás (Variant se zašpičatělými válečky)
Množstevní sleva
Masážní pás
Skladem (5 ks)
379 Kč bez DPH
459 Kč

Dřevěný masážní pás/had na páteř.  

Kód: 3619
Masážní válec na páteř (Rozměr 36 x 11 cm)
Množstevní sleva
379 Kč bez DPH
459 Kč

Celodřevěný masážní válec je převážně na páteř, ale můžete ho využít i na masáž jiných částí těla.  

+ další
Kód: 3620
Masážní váleček - Herbatica (veľkosti 14 x 5cm)
Množstevní sleva
od 148 Kč bez DPH
od 179 Kč

Celodřevěný masážní válec pro masáž celého těla.

+ další
Kód: 3851
18736 masazni valecek herbatica
Množstevní sleva
148 Kč bez DPH
179 Kč

Celodřevěný masážní válec pro masáž celého těla.

Kód: 3852
Masážní váleček s madlem (Variant čtyřřadý)
Množstevní sleva
214 Kč bez DPH
259 Kč

Celodřevěný masážní válec s dlouhým madlem je vhodný na masáž celého těla.   

+ další
Kód: 3700
18252 1 masazni valecek s rukojeti
Množstevní sleva
181 Kč bez DPH
219 Kč

Masážní váleček s rukojetí je dřevěný výrobek určený na celotělovou masáž.   

Kód: 3699
szungit 75ml eliksir
Množstevní sleva
181 Kč bez DPH
219 Kč

Efektivní a přírodní minerální prostředek na klouby a páteř. Zlepšuje funkci pohybového aparátu, zpomaluje destruktivní procesy a aktivuje regeneraci, zpomaluje stárnutí kloubů,...

Kód: 1580
15459 helathna horcicna drcena seminka 10 ks
Množstevní sleva
49 Kč bez DPH
59 Kč

Tento přípravek prohřívá, pomáhá při nachlazení a při bolestech svalstva nebo kloubů.

Kód: 0652
Koňská dóza - obnovující balzám na klouby a páteř - Korolev Farm (Balení 200 ml)
Množstevní sleva
od 219 Kč–27 %
od 181 Kč bez DPH
od 219 Kč

Zvyšuje vlhkost buněk chrupavky a zabraňuje jejímu vysoušení. Zpomaluje odbourávání kostní tkáně, zlepšuje metabolismus vápníku a fosforu v tkáni chrupavky. Podporuje regeneraci...

Kód: 3286
Reavmatim 600 x600
Akce Množstevní sleva
189 Kč bez DPH
229 Kč

Revmatim je masážní krém, který je díky včelímu jedu unikátním prostředkem při problémech s klouby, pohybového aparátu, bolestech páteře, při revmatických onemocněních.

Kód: 0250
ladvinovy hnedy produktovak1
Množstevní sleva
404 Kč bez DPH
489 Kč

Ledvinový pás z ovčího rouna nejen zahřeje, ale pomůže i při bolestech zad, menstruačních bolestech a při problémech s močovými cestami. Také perfektně tvaruje tělo, díky čemuž...

Kód: 3673
herbaovis olio
Množstevní sleva
198 Kč bez DPH
239 Kč

Hřejivý gel je vhodný na vyživení starnoucích buněk chrupavek a svalů. Je silně prohřívající. Je ho možné použít na masáž kĺoubů a svalů. 

Kód: 0373