Jírovec maďal

Jírovec maďal je listnatý strom, kulovitého tvaru s ozdobnými plody. Každý z nás si pamatuje, jak v dětství sbíral nadšeně plody - kaštany, ale málokdo ví že jírovec obsahuje léčivé látky, které například uvolňují křeče.

#ShowMore#

Původ kaštanu koňského nebyl mnoho let znám, dokud nebyl objeven jako divoce rostoucí strom v horách severního Řecka. Jiné zdroje uvádějí, že ve volné přírodě roste ve vlhkých lesích podhorského stupně v severním Albánii, Tesálii - kraji severovýchodního Řecka, v horách Bulharska a na západním Kavkaze. V třetihorách rostl i u nás, ale během ledové doby ve střední Evropě vyhynul. Teprve od 16. století se začal pěstovat v parcích a zahradách.

Jírovec maďal patří k léčivým rostlinám. Jako první ho zmínil Matthioli v roce 1565, kterému lékař W. Quacelbenus přinesl z Cařihradu větvičku se zralými plody. O jeho léčebné využití se zasloužil v letech 1896 - 1909 doktor de Vevey. Semena, květy i kůra obsahují saponiny, flavonoidy a kumariny (eskulin a eskuletín).

Jírovec maďal má protizánětlivý účinek, tlumí a odstraňuje otoky, zejména lymfatické, a příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn. Kaštan využíváme při léčbě hemoroidů, bércových vředů, křečových žil, při zánětu žil, při výskytu trombózy.

Jaké je jeho nejznámější využití?

  • pomoc na oslabené žíly
  • tlumí otoky
  • pomáhá při řídké stolici
  • ulevuje od bolesti kloubů
  • pomáhá při léčbě hemoroidů
  • uvolňuje křeče
  • a mnohé jiné
2 položek celkem
Krém-balzám na nohy Troxerutin - 75ml - OOO Fitobiotechnologii
Novinka Množstevní sleva
189 Kč bez DPH
229 Kč

Troxerutin krém-balzám na nohy je inovativní přípravek, který účinně zmírňuje nepohodlí nohou, zlepšuje jejich vzhled a zabraňuje vzniku otoků. Obsahuje účinné látky z kaštanu...

Kód: 4585
muraven krem na nohy 44 ml
Množstevní sleva
140 Kč bez DPH
169 Kč

Masážní krém na nohy je vhodný pro ty, kteří chtějí odstranit pocit tíhy nohou a případnou bolest.  

Kód: 3374
/* JH CSS */ /* JH CSS */