Alergie a intolerance

 

ALERGIE A INTOLERANCE: cesta k porozumění a přirozené harmonii

Alergie. Slovo, které v mnoha z nás vyvolává strach a nejistotu. Většinou evokuje něco nechtěného...
Zjednodušeně bychom mohli říci, že alergie je přehnaná reakce našeho imunitního systému na běžné látky, se kterými se setkáváme ve svém okolí. Za normálních okolností nám tyto látky nezpůsobují žádné problémy.

#ShowMore#


Problém nastává, když jsou obranné procesy našeho těla narušeny vnějším nebo dokonce vnitřním prostředím. Alergie se pak stává naším neviditelným nepřítelem. Látka, kterou naše tělo vyhodnotí jako potenciální riziko, tedy alergen, spustí řetězovou reakci (vyloučí se nadbytek histaminu), která může mít různé podoby - od mírných příznaků až po život ohrožující stavy (anafylaktický šok).

Alergie a intolerance

Zdroj fotografií: www.freepik.com

Proč vznikají alergie?


Přesné příčiny alergií
nejsou dosud známy ani odborné veřejnosti. Předpokládá se, že za jejich vznikem stojí přecitlivělý imunitní systém, který může být narušen. Negativní vliv na tento stav mohou mít i následující faktory:

 • Genetické predispozice: pokud se u vás v rodině vyskytují alergie, je pravděpodobné, že k nim budete mít také sklony.
 • Nesprávný životní styl: Nedostatek spánku, nezdravá strava a stres oslabují imunitní systém a zvyšují jeho náchylnost k alergiím.
 • Dlouhodobé vystavení znečišťujícím látkám: prach, plyny, plísně a další látky znečišťující ovzduší dráždí sliznice a přispívají ke vzniku alergií.

 

Typy alergenů a projevy alergie

Některé typy alergií nás mohou trápit po celý rok ( např. alergie na roztoče ), jiné se vyskytují sezónně - na jaře a v létě. Záleží na typu alergenů, na které tělo reaguje. Někdo může mít alergii na jeden alergen a někdo na více alergenů současně. Časté jsou také zkřížené alergie. Jedná se o reakci na alergen, který nezpůsobil původní přecitlivělost, ale existuje mezi ním a původním alergenem určitá chemická podobnost. Takových chemicky podobných alergenů je v životním prostředí velké množství a lze se s nimi setkat téměř na každém kroku. Odhaduje se, že přibližně 10-50 % alergiků trpí zkříženými alergiemi.
Příklad zkřížené alergie: Osoba s alergií na jeden alergen může reagovat jak na pyl, tak na potravinu a zároveň na různé druhy pylů a na různé druhy potravin ( tráva / pšenice - mouka a jiné obilné mouky ).

Mezi nejčastější typy alergenů patří inhalační alergeny. Tyto alergeny, jako je pyl, prach, roztoči nebo spory plísní, se dostávají do těla dýcháním a mohou způsobovat příznaky, jako je kýchání, rýma nebo astmatické záchvaty.

Kromě nich známe i další typy alergenů:

 • Potravinové alergeny: jedná se o složky potravin, jako jsou ořechy, mléko, vejce nebo sója, které mohou způsobit reakce od mírných až po život ohrožující, například anafylaxi.

 • Léky a léčiva: U některých lidí se mohou vyskytnout alergické reakce na některé léky, včetně antibiotik, lokálních anestetik nebo nesteroidních protizánětlivých léků, které se projevují vyrážkou, svěděním nebo závažnějšími reakcemi.

 • Bodnutí hmyzem: Bodnutí včelou, vosou, sršněm nebo mravencem může u alergiků vyvolat místní nebo systémové alergické reakce.

  TIP: Chraňte se před dotěrným hmyzem olejovým repelentem s prvotřídními esenciálními oleji. Vhodné i pro děti.

 • Ostatní a kontaktní alergeny: patří sem látky jako latex, některé kovy (např. nikl) nebo kosmetika, které mohou při kontaktu s kůží způsobit dermatitidu, ekzém nebo jiné kožní reakce.Zajímavost: Celkově trpí alergiemi více než 25 % populace a toto číslo neustále roste.
Mezi
nejčastější projevy alergie patří např.:

- rýma
- otok nosní sliznice
- pálení, zarudnutí, slzení očí
- kýchání
- dušnost, dýchací potíže až pocity dušení, zúžení průdušnice
-
ekzém a další kožní projevy včetně kopřivky.


Potravinová intolerance - HIT

Potravinová intolerance může také způsobit velké nepříjemnosti a celkové nepohodlí. Její projevy nemají typický charakter alergické reakce. Nejedná se vlastně o alergii, ale o tzv. metabolickou poruchu, která se projevuje především poruchami trávení ( průjem, zácpa, nadýmání, křeče ). Může mít za následek chronickou únavu, bolesti hlavy a další příznaky, které snižují kvalitu našeho života. Je známá jako HIT - histaminová intolerance, která se může objevit v každém věku. Může postihnout děti i dospělé.

Přírodní řešení alergie - přírodní tipy 

Klíčem ke zvládnutí alergií je posílení imunitního systému a zlepšení trávení.
Zdravá střeva jsou domovem probiotik a velkého podílu imunitních buněk. Jeho správné fungování je klíčem ke zvládání alergií.

Léčba alergií by se proto měla zaměřit na:

 • Podporu imunity
 • Zlepšení trávení
 • Eliminace alergenů


My v Herbatica těmto problémům rozumíme a nabízíme vám účinná a především přírodní řešení, která vám mohou účinně pomoci zlepšit váš stav a vrátit harmonii do vašeho života. Jsme přesvědčeni, že na každý problém nám příroda nabízí své dary, které i v případě alergií mohou podpořit naše tělo v přirozeném boji proti nim.

Při alergiích a intolerancích je klíčová podpora přirozených detoxikačních procesů a posílení imunitního systému.
Alergické reakce často signalizují, že náš imunitní systém není v optimálním stavu. Jak jsme zmínili výše, základem silné imunity je zdravé střevo, a pokud v tomto systému nastane nerovnováha, může to vést ke zdravotním komplikacím. 
Proto se při léčbě alergií zaměřujeme především na tyto oblasti: podpora imunity, harmonizace trávení a v neposlední řadě posílení jater jako hlavního detoxikačního orgánu.

Zvýhodněná sada: Silné kombo pro boj s histaminovou intolerancí -
Histamin blocker + trávicí enzymy
 

Silné kombo pro boj s histaminovou intoleranci

Zdroj fotografií: vlastní archiv


Vybrali jsme pro vás nejlepší produkty v této kategorii:

 • Histamin blocker: Tento produkt obsahuje kombinaci moringy, kurkumy a kvercetinu, které pomáhají regulovat hladinu histaminu v těle a mohou zmírnit příznaky alergie, jako je rýma nebo svědění.

 • Olej z černého kmínu: olej lisovaný za studena ze semen Nigella sativa je známý svými protizánětlivými účinky. Pomáhá při kožních problémech, bolestech kloubů a svalů a podporuje trávicí trakt.

 • Šišák bajkalský: Šišák bajkalský jako silné antihistaminikum podporuje duševní pohodu a pomáhá udržovat normální stav kloubů, čímž přispívá k celkovému zdraví.

 • Probiotika a prebiotika: Naše mastichové kapsle obsahují probiotika a prebiotika, která podporují zdraví střev a pomáhají obnovit narušený střevní mikrobiom, což je důležité pro osoby s potravinovou intolerancí.

 • Kurperin (kurkuma + černý pepř): kombinace kurkuminu a piperinu zvyšuje vstřebávání a účinnost, což může pomoci při zánětech a podporuje zdraví srdce.

 • Bromelain: enzym z ananasu, který podporuje trávení a má protizánětlivé účinky, což může být prospěšné při léčbě alergií.

 • Kvercetin: Tento silný antioxidant může pomoci stabilizovat buňky, které uvolňují histamin, a zmírnit tak alergické reakce.

 • Ostropestřec: Ostropestřec je známý svými detoxikačními účinky na játra a podporou trávení, což je důležité i pro lidi s potravinovou intolerancí.

 • Čaga: Tato houba je ceněna pro své imunostimulační a protizánětlivé účinky. Pomáhá při zažívacích potížích a podporuje regeneraci vnitřních orgánů.

 • Trávicí enzymy: je důležité je doplňovat v případě tzv. nedostatku enzymů. Enzymy pomáhají při trávení potravy a vstřebávání živin.


Chápeme, že život s alergií přináší mnoho problémů. Každý den čelíme překážkám, které vyžadují odvahu, sílu a neustálou ostražitost.
Chceme, abyste věděli, že v tom nejste sami ♥.
Naše společnost a s láskou a pečlivostí vybrané výrobky jsou tu proto, aby vám poskytly úlevu a podporu, kterou potřebujete. Koneckonců i my jsme obyčejní smrtelníci a alergie mohou trápit nás i členy naší rodiny. Mnoho našich výrobků zkoušíme a testujeme sami na sobě, proto vám můžeme poskytnout jen tu nejlepší kvalitu.


Pokud vás trápí ekzém, mohl by vás zajímat náš článek s tipy, jak si poradit s ekzémem, který napsala Lenka. Přečtěte si ho a dozvíte se více o dalších přírodních pomocnících, kteří vám mohou pomoci zvládat alergie s větší lehkostí.

32 položek celkem
Bromelain - 60 kapslí - Epigemic®
304 Kč bez DPH
350 Kč

Podpořte své trávení a získejte ze stravy maximum! Bromelain obsahuje směs proteolytických enzymů z ananasu, které mají pozitivní vliv na funkci trávicí soustavy.

Kód: 4479
Čaga sibiřská 60 veganských kapslí, Herbatica
Množstevní sleva
339 Kč –23 %
214 Kč bez DPH
259 Kč

Čaga sibiřská, známá také pod názvem ryšavec šikmý, chaga, černá houba, patří mezi medicinální houby, které mají silné, zdraví prospěšné účinky. Má největší podíl antioxidantů....

Kód: 4305
čaga sibiřská sušené kousky 200g pro přípravu odvaru nebo tinktury
Množstevní sleva
355 Kč bez DPH
429 Kč

Čaga sibiřská patří mezi nejstarší léčivé houby. Jsou známé její pozitivní účinky především v oblasti trávení a vylučovací soustavy. Zlepšuje činnost jater, pomáhá čistit krev a...

Kód: 4286
Detoxikační kúra na játra a střeva s ostropestřcem mariánským a silou dvou vláknin, 600g - Herbatica
Množstevní sleva
826 Kč bez DPH
999 Kč

Detoxikační kúra s ostropestřcem mariánským, obohacená o rostlinné vlákniny pomůže obnovit zdraví vašich jater a střev a celkově zlepšit trávení. Podporuje přirozenou očistu...

Kód: 4317
Kurperin® BIO - 90 kapslí - Epigemic®
252 Kč bez DPH
290 Kč

Kurkumin z kurkumy doplněný piperinem je nejlepší volba pro normální funkci vaší imunity, jater a kloubů. Kombinace kurkuminu a piperinu zvyšuje biologickou vstřebatelnost a...

Kód: 4495
unnamed (3)
Množstevní sleva
156 Kč bez DPH
189 Kč

Zvyšuje přizpůsobivost těla a jeho odolnost vůči infekcím, podporuje regenerační procesy. Prevence a léčba nedostatku vitaminu C.

Kód: 2152
masticha prebiotika a probiotika v kapslích Herbatica
Množstevní sleva
949 Kč –8 %
718 Kč bez DPH
869 Kč

Masticha probiotics & prebiotic (probiotika a prebiotika) - unikátní produkt s výjimečným složením. Tobolky s mastichou se stanou vaším pomocníkem při problémech s trávením a...

Kód: 4367
Olej z ostropestřce mariánského - Organic Oils 100ml ve skle
Množstevní sleva
255 Kč bez DPH
309 Kč

Olej lisovaný ze semen ostropestřce mariánského je účinným pomocníkem při problémech s trávením, játry, žlučníkem. Ostropestřec je silným antioxidantem a detoxikantem....

+ další
Kód: 4325
Olej ze semen černého kmínu (Nigella sativa) na imunitu, kůži, klouby-100 kapslí - Herbatica
Množstevní sleva
222 Kč bez DPH
269 Kč

Olej lisovaný ze semen černého kmínu (Nigella sativa) je známý pro svůj bohatý obsah účinných látek, které poskytují široké spektrum využití: podpora imunitního systému, pomoc...

Kód: 4370
Olej ze semen ostropestřce mariánského na trávení a detox jater-100 kapslí - Herbatica
Množstevní sleva
279 Kč –19 %
186 Kč bez DPH
225 Kč

Olej lisovaný ze semen ostropestřce mariánského je jedním z nejúčinnějších přírodních pomocníků na regeneraci jater. Pomáhá také při problémech s trávením a žlučníkem....

Kód: 4371
Ostropestřec BIO extrakt - 60 kapslí - Epigemic®
252 Kč bez DPH
290 Kč

Jak podpořit funkci svých jater? Nejlepší volbou je vysoce kvalitní BIO extrakt z plodů ostropestřce mariánského, který má zároveň pozitivní vliv na normální trávení a hladinu...

Kód: 4505
Prémiová houba čaga sibiřská 100% prášek 100g - Herbatica
Novinka Množstevní sleva
190 Kč bez DPH
219 Kč

Hledáte tajemství vitality starých civilizací? Vyzkoušejte Čagu sibiřskou! Posílí imunitu, dodá energii a podpoří trávení. 100% čaga ve formě prášku z čistých oblastí Sibiře....

Kód: 4537
Probiotika z moringy - 6 milionů, jeden kmen - 60 kapslí - Herbatica
Množstevní sleva
769 Kč –6 %
594 Kč bez DPH
719 Kč

Tobolky s obsahem moringy oleifera a s probiotiky z řady Lactobacillus ( Bacillus coagulans ) jsou skvělým doplňkem stravy, který vám může pomoci udržet si celkové zdraví a...

Kód: 4342
Quercetin - 90 kapslí - Epigemic®
426 Kč bez DPH
490 Kč

Quercetin je barvivo z rodiny flavonoidů s řadou pozitivních účinků na organismus. Je zvláště vhodný pro osoby s vyšší fyzickou zátěží. Patří mezi nejsilnější antioxidanty.

Kód: 4504
Resveratrol - 60 kapslí- Epigemic®
426 Kč bez DPH
490 Kč

Vysoce kvalitní extrakt z hroznových slupek pro normální činnost kardiovaskulárního systému.

Kód: 4506
Rosmarinic acid kyselina rozmarýnová- 90 kapslí - Epigemic®
374 Kč bez DPH
430 Kč

Objevte účinky rozmarýnu, který má blahodárný vliv na játra, ledviny, trávení i imunitu.

Kód: 4508
Shogaol Zázvor - 30 kapslí- Epigemic®
339 Kč bez DPH
390 Kč

Extrakt z kořene zázvorovníku lékařského. Obsahuje vysoký podíl 6-shogaolu - látky, která se v běžném zázvorovém čaji nachází jen minimálně a má blahodárné účinky na lidské...

Kód: 4510
18477 vitamin dihydroquercetin vitamir 50 tablet
Množstevní sleva
272 Kč bez DPH
329 Kč

Vitamin Dihydroquercetin pomáhá při ochraně před infekcí COVID 19, zpomaluje zánětlivé procesy v těle, zlepšuje zásobování buněk kyslíkem, normalizuje syntézu kolagenových...

Kód: 3756
set 2x čaga veganské kasle herbatica na měsíční kúru
Akce Množstevní sleva
518 Kč –3 %
412 Kč bez DPH
499 Kč

Cenově výhodné balení 2 x set kapslí. Čaga sibiřská, známá také pod názvem ryšavec šikmý, chaga, černá houba, patří mezi medicinální houby, které mají silné, zdraví prospěšné...

Kód: 4305/2
100% Olej z černého kmínu, za studena lisovaný, panenský - Specialist (Objem 100 ml)
Množstevní sleva
od 251 Kč bez DPH
od 289 Kč

Olej ze semen černého kmínu- černuchy seté (Nigella sativ) má opravdu blahodárné účinky na lidský organismus. Díky širokému spektru zdraví prospešných látek, které obsahuje,...

Kód: 0513
100% Olej ze semen ostropestřce mariánského, za studena lisovaný, panenský - Specialist (Objem 100 ml)
Množstevní sleva
od 121 Kč bez DPH
od 139 Kč

Za studena lisovaný olej ze semen Ostropeřtce mariánského za použití technologie, při které se zachovávají všechny cenné látky. 

Kód: 0619
CBD VOJ 8299
Množstevní sleva
495 Kč bez DPH
599 Kč

Širokospektrální CBD kapky v 5% koncentraci (500mg) s olivovým olejem, kurkumou a pepřem s vysokou koncentrací CBD, širokou škálou kanabinoidů a bioaktivních sloučenin.

Kód: 3611
aga caj 50 g
Množstevní sleva
206 Kč bez DPH
249 Kč

Čaga (rezavec šikmý) - celoroční houba, parazituje na kmeny břízy. V lidovém léčitelství se používá jako protinádorové činidlo, a také k posílení imunity a zlepšení metabolismu.

Kód: 2103
histamin blocker s moringou, kurkumou, kvercetinom v tobolkach, Herbatica
Množstevní sleva
760 Kč bez DPH
919 Kč

Přírodní veganské tobolky jsou určeny pro lidi, kteří trpí histaminovou intolerancí. Jedinečná kombinace složek se silnými protizánětlivými účinky - moringa, quercetin,...

Kód: 4266
14699 kapky do nosu farmaka 10 ml
Množstevní sleva
Kapky do nosu - Farmaka - 10 ml
Právě není skladem
123 Kč bez DPH
149 Kč

Nosní kapky příznivě působí na zdraví nosní sliznice a uvolňují dýchací cesty.   

Kód: 0997
Olej z černého kmínu 100% - Organic Oils 100ml
Množstevní sleva
561 Kč bez DPH
679 Kč

Olej z černého kmínu Nigela sativa má díky vysokému obsahu aktivních látek široké spektrum využití – přispívá k posílení imunity, pomáhá při kožních problémech, bolestech kloubů...

Kód: 4216
set na trávení 2xmasticha a test helikobakter Herbatica
Množstevní sleva
1 708 Kč bez DPH
2 067 Kč

Sada se skládá ze dvou unikátních produktů, které vám pomohou v domácích podmínkách zjistit přítomnost bakterie Helicobacter pylori a v případě pozitivního výsledku podpořit...

Kód: 4380
set pro trávení 2xmasticha probitics&prebiotics a jablečný ocet - Herbatica
Množstevní sleva
1 569 Kč bez DPH
1 898 Kč

V tomto setu kombinujeme dva unikátní přírodní produkty - Mastichu Probiotics & Prebiotics s bio-jablečným octem. Oba představují účinnou pomoc při trávicích problémech -...

Kód: 4381
Set na psoriázu - Kartalin krém a Masticha s probiotiky a prebiotiky - Herbatica
Množstevní sleva
1 445 Kč bez DPH
1 748 Kč

Set dvou jedinečných produktů s účinnými přírodními složkami, které budou vaší oporou při léčbě a odstraňování příznaků psoriázy a jiných kožních problémů. Při jeho sestavení...

Kód: 4376
Šišiak bajkalský extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevní sleva
222 Kč bez DPH
269 Kč

Šišák bajkalský je vzácná rostlina, která pochází z oblasti Bajkalu, dalekého Východu a severní Číny. Tato bylina je známá svým uklidňujícím účinkem, podporuje psychickou...

Kód: 4344
Nahoru
Další produkty
/* JH CSS */ /* JH CSS */