Vlastovičník větší

Vlaštovičník je 30-80 cm vysoká rostlinka, která kvete od května až do podzimu. Ze stonku a z oddenku při poškození vytéká oranžovo-žlutá tekutina, která má léčivé účinky.

#ShowMore#

Vlaštovičník v minulosti

Extrakt z této rostliny vzbuzoval významnou pozornost starověkých alchymistů, kteří se z ní pokoušeli vyrobit zlato. Přestože v tomto směru neuspěli, zjistili, že rostlina má blahodárné účinky na lidské tělo! Populární byla hlavně ve středověku, kdy ji mniši a lékaři používali jako kloktadlo k léčení vyrážek a kožní rakoviny, ale i na mytí hlavy. Svatá Hildegarda z Bingenu (slavná německá mystička, přírodovědkyně, lékařka a botanička - * 1098 - † 1179) ji nazvala "svrabovou bylinou" a obklady z ní doporučovala na čištění kůže. Na léčení kožních chorob, ale například i lepry se používala ještě v 16. a 17. století. Vlaštovičníku se však připisovala i magická schopnost vytvořit optimistickou náladu. Říkalo se, že ti, kteří začnou nosit větvičku vlaštovičníku i s lístky, ať už čerstvou nebo sušenou, se stanou přátelští, mnohem tolerantnější a přestanou být hádavý. Vlaštovičník měl proto pověst ochránce těch, kteří čelí sporům a nedobrým vztahům s nadřízenými.

 

Účinky vlaštovičníku většího

Rostlina pročišťuje krev a napomáhá v její tvorbě. Stejně je spolehlivou pomocí při těžkých onemocněních jater a to zvláště, když se používá čerstvá. Úspěšná je i při léčbě onemocnění ledvin a žlučníku. V lidovém léčitelství se používá také při léčbě hemoroidů, pálení konečníku, pálení a píchání při močení a při hučení v uších. V těchto případech je třeba pít během dne po doušcích 2-3 šálky čaje, který se nevaří, ale jen spaří vroucí vodou. Jeho největší přínos tkví v léčbě chorob kůže, kuřích ok, bradavic a lišej. V minulosti se využíval při léčbě šedého zákalu a skvrn na rohovce. Podle léčitelů rostlinka slouží i k odstranění chlupů na obličeji a silně ochlupených rukou a nohou, které poukazují na poruchu ledvin. V tomto případě léčitelé doporučují šťávou z vlaštovičníku potírat postižená místa a šťávu nechat účinkovat několik hodin, umýt mýdlem a natřít mastičku z měsíčku lékařského.

 Více o vlaštovičníku a jeho účincích jsme si pro vás připravili v tomto článku.4 položek celkem
Extrakt vlaštovičník horský - AltayBio (Balení 3 ml)
Množstevní sleva
od 95 Kč bez DPH
od 109 Kč

Výtěžek vlaštovičníku zbavuje bradavic a papilomů. Mrkněte jaké výsledky s ním dosáhl člen Herbatica, Juraj. Pochlubil se v článku zde.  

+ další
Kód: 3165/1
Vlaštovičník extrakt na bradavice kapky 15ml
Množstevní sleva
od 140 Kč bez DPH
od 169 Kč

Tento přípravek vás zbaví kožních defektů jako jsou bradavice, suché mozoly a papilomy.

+ další
Kód: 0771
0244 Fitosila Čistotel lastovičník gél proti mozoľom a bradaviciam 50 g
Množstevní sleva
164 Kč bez DPH
199 Kč

Účinný přípravek proti bradavicím, suchým mozoly a papiloma. Působí pozitivně na problematickou pokožku.

Kód: 0244
elixir krem z glistnikem dla cery tlustej tradzikowej 40 ml
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Krém poskytuje hydratační, vyživující a zvláčňující účinek.

Kód: 2044