Vlastovičník větší

Vlaštovičník je 30-80 cm vysoká rostlinka, která kvete od května až do podzimu. Ze stonku a z oddenku při poškození vytéká oranžovo-žlutá tekutina, která má léčivé účinky.

#ShowMore#

Vlaštovičník v minulosti

Extrakt z této rostliny vzbuzoval významnou pozornost starověkých alchymistů, kteří se z ní pokoušeli vyrobit zlato. Přestože v tomto směru neuspěli, zjistili, že rostlina má blahodárné účinky na lidské tělo! Populární byla hlavně ve středověku, kdy ji mniši a lékaři používali jako kloktadlo k léčení vyrážek a kožní rakoviny, ale i na mytí hlavy. Svatá Hildegarda z Bingenu (slavná německá mystička, přírodovědkyně, lékařka a botanička - * 1098 - † 1179) ji nazvala "svrabovou bylinou" a obklady z ní doporučovala na čištění kůže. Na léčení kožních chorob, ale například i lepry se používala ještě v 16. a 17. století. Vlaštovičníku se však připisovala i magická schopnost vytvořit optimistickou náladu. Říkalo se, že ti, kteří začnou nosit větvičku vlaštovičníku i s lístky, ať už čerstvou nebo sušenou, se stanou přátelští, mnohem tolerantnější a přestanou být hádavý. Vlaštovičník měl proto pověst ochránce těch, kteří čelí sporům a nedobrým vztahům s nadřízenými.

 

Účinky vlaštovičníku většího

Rostlina pročišťuje krev a napomáhá v její tvorbě. Stejně je spolehlivou pomocí při těžkých onemocněních jater a to zvláště, když se používá čerstvá. Úspěšná je i při léčbě onemocnění ledvin a žlučníku. V lidovém léčitelství se používá také při léčbě hemoroidů, pálení konečníku, pálení a píchání při močení a při hučení v uších. V těchto případech je třeba pít během dne po doušcích 2-3 šálky čaje, který se nevaří, ale jen spaří vroucí vodou. Jeho největší přínos tkví v léčbě chorob kůže, kuřích ok, bradavic a lišej. V minulosti se využíval při léčbě šedého zákalu a skvrn na rohovce. Podle léčitelů rostlinka slouží i k odstranění chlupů na obličeji a silně ochlupených rukou a nohou, které poukazují na poruchu ledvin. V tomto případě léčitelé doporučují šťávou z vlaštovičníku potírat postižená místa a šťávu nechat účinkovat několik hodin, umýt mýdlem a natřít mastičku z měsíčku lékařského.

 Více o vlaštovičníku a jeho účincích jsme si pro vás připravili v tomto článku.4 položek celkem
Vlaštovičník extrakt na bradavice kapky 15ml
Množstevní sleva
od 140 Kč bez DPH
od 169 Kč

Tento přípravek vás zbaví kožních defektů jako jsou bradavice, suché mozoly a papilomy.

+ další
Kód: 0771
elixir krem z glistnikem dla cery tlustej tradzikowej 40 ml
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Krém poskytuje hydratační, vyživující a zvláčňující účinek.

Kód: 2044
Extrakt vlaštovičník horský - AltayBio (Balení 3 ml)
Množstevní sleva
od 95 Kč bez DPH
od 109 Kč

Výtěžek vlaštovičníku zbavuje bradavic a papilomů. Mrkněte jaké výsledky s ním dosáhl člen Herbatica, Juraj. Pochlubil se v článku zde.  

Kód: 3165/1
0244 Fitosila Čistotel lastovičník gél proti mozoľom a bradaviciam 50 g
Množstevní sleva
164 Kč bez DPH
199 Kč

Účinný přípravek proti bradavicím, suchým mozoly a papiloma. Působí pozitivně na problematickou pokožku.

Kód: 0244
/* JH CSS */ /* JH CSS */