Imunita

Imunita je schopnost živého organismu úspěšně reagovat na potencionálně nebezpečnou látku která do něj buď pronikla z vnějšího prostředí nebo vznikla uvnitř (identifikovat, lokalizovat, zneškodnit a vyloučit). Může jí být potrava, jed nebo jiná cizorodá či toxická látka, virus, bakterie a pod. Důležitou část imunitního systému tvoří lymfatická soustava, jejíž součástí jsou orgány jako brzlík, slezina, kostní dřeň a další lymfatické tkáně a také játra a střeva. Spolu s centrálním nervovým systémem a hormonální soustavou zajišťují celkovou rovnováhu organismu a chrání nás před onemocněním.

#showmore#


Vrozená a získaná imunita

Imunitu získáváme hned při narození – jedná se o tzv. vrozenou imunitu, kterou nedokážeme ovlivnit. Je vědecky dokázáno, že její síla závisí i na formě porodu. To, jakým způsobem jsme na tento svět přišli as jakými bakteriemi jsme se během samotného porodu setkali, chtě nechtě poznamená náš další život nejbližší měsíce až roky. Pozitivní nebo negativní...
Další „osud“ už máme každý ve svých vlastních rukou. O celkovém stavu našeho imunitního systému rozhodujeme dennodenně různými způsoby, které si mnohdy ani neuvědomujeme – více o tom naleznete v řádcích níže.
Jednou z forem imunity je imunita získaná – tu získáváme například očkováním nebo překonáním infekce a vytvořením protilátek. Po překonání většiny dětských infekčních chorob už jsme vůči nim po zbytek života imunní.


Na čem závisí naše imunita?

Imunitu ovlivňuje několik faktorů. Kromě virů a bakterií, které naši imunitu trénují celoročně, imunitu oslabují nezdravá strava, nedostatek pohybu či spánku, celkový životní styl, proměnlivé počasí, užívání některých druhů léků (zejména antibiotik), kouření, drogy, alkohol, deprese, negativní emoce (smutek hněv, strach, úzkost ) a stres, zejména chronického charakteru. Ne nadarmo se říká, že stres je zabijákem imunity. Právě ten má za následek mnohdy až přehnané reakce imunitního systému, které mohou propuknout do chronického zánětu nebo vzniku autoimunitního onemocnění. Je proto důležité naučit se ho „držet na uzdě“.

imunita a přírodní léky na podporu imunityFoto zdroj: www.freepik.com

Jaké jsou nejčastější projevy oslabené funkce imunitního systému?

Oslabená nebo snížená imunita se projevuje zejména:
- opakovanými infekcemi dýchacích cest ( angína, chřipka, nachlazení)
- gynekologickými záněty včetně kandidózy
- chronickými záněty močových cest
- kožními problémy - časté herpesy, afty a koutky kolem úst, zhoršené hojení ran
- celkovou únavou, malátností a pocity vyčerpanosti
- bolestmi kloubů
Mezi závažnější stavy, kdy v důsledku zánětu dochází k poškození vnitřních tkání, patří chronická zánětlivá a autoimunitní onemocnění jako například atopický ekzém, lupus, psoriáza, astma, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, roztroušená skleróza, cukrovka, celiakie, autoimunitní štítné žlázy), revmatoidní artritida a jiné. Jedná se o stavy, kdy se imunita obrátí proti vlastnímu tělu a napadá vlastní zdravé buňky.

Imunita a střevní mikrobiom.

Na základě dosud provedených výzkumů a z nich získaných poznatků dnes už víme, že zdraví našich střev ovlivňuje zejména složení stravy a celkově trávicí trakt hraje klíčovou roli pro správně fungující imunitu. Zdravá střeva a zažívací trakt = optimální imunita. Prostřednictvím trávicí soustavy, která má cca. 150krát větší povrch než lidská pokožka, přichází náš organismus do styku s největším množstvím mikroorganismů. Riziko střetu s potencionálně nebezpečnými látkami je zde velmi vysoké, ale i to příroda geniálně zařídila. V trávicím traktu je soustředěno více než 60-70% všech imunitních buněk organismu, které nám poskytují ochranu. Měli bychom mít proto vždy na paměti, že způsob našeho stravování a výběr potravin jsou pro naši imunitu nesmírně důležité a vyplatí se jim věnovat vědomou pozornost. Je proto vhodné plánovat si nákupy, vaření a jídlo předem a dopřát si i dostatečný čas na trávení.


Co víc můžeme udělat pro posílení imunity?

Chceme-li, aby naše imunita pro nás ještě dlouho a zejména dobře pracovala, je dobré podpořit její základní funkce a to ideální přírodní formou.

Můžeme si vybírat z velkého množství účinných bylin, ale i minerálních látek či vitamínů.
Mezi vitamíny a minerální látky podporující obranyschopnost organismu patří zejména vitamín C, vitamín D, selen, zinek.
Důležitou roli v posílení imunity mají i betaglukany – naleznete v hlívě ústřičné, stejně jako karotenoidy – na ty je bohatý rakytníkový olej, který je zároveň jedním z nejbohatších zdrojů přírodního vitamínu C.
Pozitivní účinek na imunitu mají i další výživové doplňky s vysokým obsahem přírodních složek jako například: kurkuma, propolis, echinacea, lichořeřišnice, čaga, dračí krev, mumio, moringa a pod. Střevní mikrobiom a optimální poměr v něm usídlených bakterií pozitivně ovlivníte i pravidelným užíváním probiotik a prebiotik (vláknina, čekanka, inulin apod.).

S našimi účinnými přírodními přípravky, plnými energie a vitamínů posílíte imunitu celé vaší rodiny. Děti budou nadšeny z pastilek či sirupu s lahodnou chutí. Dospělým pomůže den nastartovat nápoj nabitý prebiotiky nebo čaj na imunitu. Krok vpřed uděláte také, když si do ranní kaše nebo jogurtu přidáte za lžičku rybího, cedrového nebo rakytníkového oleje. Pro naše seniory máme připraveny přípravky s komplexním složením pro lepší trávení – trávicí enzymy a další. Zharmonizovat trávení pomůže také olej z černého kmínu, který zároveň stimuluje imunitu.

Samozřejmostí by měl být pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek vitamínů přijatých ideálně v organické formě, pestrý a nutričně vyvážený jídelníček, ve kterém byste měli omezit rafinované cukry a nezdravé mastné tuky, polotovary a jiné průmyslově zpracované potraviny. A není třeba zapomenout i na pravidelnou očistu ve formě půstu nebo jarního detoxu. Nastartovat přirozené očistné funkce organismu vám pomůže také náš přípravek, speciálně vyvinutý pro tento účel – detoxikační kúra na 2 měsíce.

Dále je neméně důležité naučit se pravidelně relaxovat. Existují různé účinné techniky jako například meditace, dechová či jógová cvičení, procházka, masáž, akupresura a pod. Pomohou vám zbavit se toxických myšlenek a pročistit mysl.

Odměnou vám bude postupná obnova správného fungování imunitního systému a získání celkové rovnováhy, kterou pro náš zdravý a spokojený život potřebujeme všichni bez rozdílu.

88 položek celkem
0190 Mumio tabletky
Množstevní sleva
od 173 Kč bez DPH
od 199 Kč

Naleziště mumia se nacházejí vysoko v horách Asie a Dálného východu. Tam ho místní lidé sbírají v těžko dostupných terénech ve výškách nad 3 000 metrů....

+ další
Kód: 3324
čaj imunita
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Čajový nápoj „IMUNITA“.

Kód: 1039
100% Cedrový olej Altajský, za studena lisovaný, panenský - Specialist (Objem 100ml)
Množstevní sleva
od 453 Kč–3 %
od 382 Kč bez DPH
od 439 Kč

Cedrový olej se vyrábí lisováním jader cedrových ořechů za studena a představuje nutričně vysoko hodnotnou biologicky aktivní potravinu.

+ další
Kód: 0510
VOI 1279
Množstevní sleva
od 138 Kč bez DPH
od 159 Kč

Konopný olej je bohatý na antioxidanty, fytosteroly a je rozpustný v tukách.

+ další
Kód: 2220
Altajské mumio - Farm-Produkt - 50g (Balení 50 g)
Množstevní sleva
od 208 Kč bez DPH
od 239 Kč

Mumio má antioxidační vlastnosti, podporuje správné fungování imunitního systému. Horský balzám s mumií - voňavý pryskyřičný přírodní produkt získaný v pohoří Altaj. Doporučuje...

+ další
Kód: 3307
jedly amarantovy olej 100ml za studena lisovany nerafinovany
Množstevní sleva
556 Kč bez DPH
639 Kč

Amarantový olej je vzácný díky obsahu a účinkům látky zvané skvalen, která pomáhá při prevenci a také léčbě zhoubných onemocnění. Zároveň přispívá k posílení imunity, pomáhá při...

Kód: 4230
0c0681652dba41c381db767ff432daa7
Množstevní sleva
379 Kč bez DPH
459 Kč

Rozpustný doplněk stravy - vitamín C pro děti. 

Kód: 3889
čaga befungin forte 90ml konentrat
Množstevní sleva
355 Kč bez DPH
429 Kč

Extrakt z čagy Befungin forte podporuje správné fungování nervového systému, přispívá k látkové přeměně. Je bohatým zdrojem biologicky aktivních složek, organických kyselin,...

Kód: 4206
Na sklade čierne ríbezle cukríky
302 Kč –21 %
198 Kč bez DPH
239 Kč

Lahodné a uklidňující bonbónu jsou skvělou kombinací pozitivních vlastností prémiového Manuka medu z Nového Zélandu s přírodní černého rybízu a extra dávkou vitamínu C.

Kód: 2054
15404 boruvka forte pro deti od 3 let doplnek stravy se zinkem a radou vitaminu evalar 100 tablet
Množstevní sleva
295 Kč bez DPH
339 Kč

Biologicky aktivní doplněk stravy. Při výrobě potahovaných tablet Borůvka forte s vitaminy a zinkem jsou používány základní suroviny pocházející od předních výrobců ve Švýcarsku...

Kód: 0456
Citrónové bonbony MGO™ 400+ - Manuka Health
od 255 Kč bez DPH
od 309 Kč

Bonbony s Manuka medem MGO ™ 400+ s citrónovou příchutí mají 100% přírodní složení bez obsahu umělých barviv a konzervantů.

+ další
Kód: 1730
836 1 ranni osvezeni
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Směs bylin podporuje normální trávení, pozitivní náladu a přirozenou obranyschopnost. Přispívá k osvěžení těla.

Kód: 2128
15350 caj ruzove mameni bylinarsky u chytre horakyne 50 g
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Směs bylin podporuje duševní rovnováhu a klid. Přispívá k normálnímu trávení.

Kód: 3294
lekraset kumelisu tejas dzeriens chamomile flowers 25g
Množstevní sleva
65 Kč bez DPH
79 Kč

Čaj z heřmánku pomáhá uvolňovat křeče břišních orgánů, stimuluje sekreční činnost trávicích žláz a vylučování žluči, zlepšuje chuť k jídlu, snižuje tvorbu plynů, upravuje...

Kód: 3773
1130 imunita
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Směs bylin podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu, normální funkci dýchacího systému a normální stav trávení a pokožky.

Kód: 2131
35670 w600 h600
451 Kč bez DPH
519 Kč

Rybí olej z tresčích jater s ovocnou příchutí pro děti podporuje imunitní systém a tělu poskytuje OMEGA 3 mastné kyseliny.

Kód: 3397
VOJ 5297 (1)
Množstevní sleva
206 Kč bez DPH
249 Kč

Přípravek k pročištění organismu a posílení jeho obranyschopnosti, doplňuje běžnou stravu o bioflavonoidy a vitamin C.

Kód: 3401
6e0282a14fdcc6c641ca3887962a6f49
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Chmel obecný (Humulus lupulus) se používá jako sedativum proti stresu a nespavosti, jakož i na posílení imunitního systému. Tato rostlina hraje zvláštní úlohu v boji proti...

Kód: 1831
Ivan čaj "Taiga" sypaný 60g,Herbatica-na prostatu
Množstevní sleva
198 Kč bez DPH
239 Kč

Výjimečný Ivan čaj tradiční ruské medicíny s příchutí jahod, nazývaný "elixírem života".

Kód: 3332
Ivan čaj sypaný 60g s jahodou a mátou
Množstevní sleva
198 Kč bez DPH
239 Kč

Výjimečný Ivan čaj tradiční ruské medicíny s příchutí jahod, nazývaný "elixírem života".  

Kód: 3331
sypaný bylinkový čaj Ivan s rakytníkem 50g, ke zlepšení funkce prostaty
Množstevní sleva
198 Kč bez DPH
239 Kč

Výjimečný Ivan čaj s rakytníkem tradiční ruské medicíny, nazývaný "elixírem života".

Kód: 3330
unnamed (3)
Množstevní sleva
156 Kč bez DPH
189 Kč

Zvyšuje přizpůsobivost těla a jeho odolnost vůči infekcím, podporuje regenerační procesy. Prevence a léčba nedostatku vitaminu C.

Kód: 2152
164 MGO250+ 250g
703 Kč bez DPH
809 Kč

Koncentraci 250 mg/kg metylglyoxalu v medu oblibě maminky jako prevenci a posílení imunity pro sebe a své děti. Med je nevhodná potravina pro děti do 12 měsíců. Minimální obsah...

Kód: 1737
106 MGO 400+ Manuka med 250g
1 060 Kč bez DPH
1 219 Kč

Tento med s vysokým obsahem methylglyoxalu je ideální volbou pro ty, kteří se dlouhodobě trápí se zdravotními problémy a chtějí vyzkoušet alternativní sílu přírody.  Med je...

Kód: 1735
107 MGO400+ 500g
Black Friday
1 930 Kč bez DPH
2 219 Kč

Tento med s vysokým obsahem methylglyoxalu je ideální volbou pro ty, kteří se dlouhodobě trápí se zdravotními problémy a chtějí vyzkoušet alternativní sílu přírody.  Med je...

Kód: 1738
67 2 110 mgo550 500g
Black Friday
2 938 Kč bez DPH
3 379 Kč

Tento med Manuka s označním MGO™ 550+ je med s nejvyšší koncentrací metylglyoxalu v naší nabídce, 550mg/kg medu. Med je nevhodná potravina pro děti do 12 měsíců. Minimální obsah...

Kód: 1734
49 mgo 100 manuka med 250g
590 Kč bez DPH
679 Kč

Manuka med MGO ™ 100+ zaručuje obsah minimálně 100mg / kg metylglyoxalu, který se přirozeně nevyskytuje v tak velkých množstvích v žádných jiných medech ani potravinách na...

Kód: 2232
52 mgo 100 manuka med 500g
Black Friday
1 147 Kč bez DPH
1 319 Kč

Manuka med MGO™ 100+ zaručuje obsah minimálně 100 mg/kg metylglyoxalu, který se přirozeně nevyskytuje v tak velkých množstvích v žádných jiných medech ani potravinách na světě....

Kód: 1731
165 MGO250+ 500g
Black Friday
1 338 Kč bez DPH
1 539 Kč

Koncentraci 250 mg/kg metylglyoxalu v medu oblibě maminky jako prevenci a posílení imunity pro sebe a své děti. Med je nevhodná potravina pro děti do 12 měsíců. Minimální obsah...

Kód: 1736
přírodní šungit drť - přírodní filtr na vodu herbatica
Množstevní sleva
198 Kč bez DPH
239 Kč

Šungit – jedinečný přírodní minerál, který díky svým vlastnostem funguje jako přírodní filtr vody – dokáže zlepšit její kvalitu, zmírňuje škodlivé účinky záření na lidský...

Kód: 4257
Nahoru
Další produkty