Imunita

Imunita je schopnost živého organismu úspěšně reagovat na potencionálně nebezpečnou látku která do něj buď pronikla z vnějšího prostředí nebo vznikla uvnitř (identifikovat, lokalizovat, zneškodnit a vyloučit). Může jí být potrava, jed nebo jiná cizorodá či toxická látka, virus, bakterie a pod. Důležitou část imunitního systému tvoří lymfatická soustava, jejíž součástí jsou orgány jako brzlík, slezina, kostní dřeň a další lymfatické tkáně a také játra a střeva. Spolu s centrálním nervovým systémem a hormonální soustavou zajišťují celkovou rovnováhu organismu a chrání nás před onemocněním.

#showmore#


Vrozená a získaná imunita

Imunitu získáváme hned při narození – jedná se o tzv. vrozenou imunitu, kterou nedokážeme ovlivnit. Je vědecky dokázáno, že její síla závisí i na formě porodu. To, jakým způsobem jsme na tento svět přišli as jakými bakteriemi jsme se během samotného porodu setkali, chtě nechtě poznamená náš další život nejbližší měsíce až roky. Pozitivní nebo negativní...
Další „osud“ už máme každý ve svých vlastních rukou. O celkovém stavu našeho imunitního systému rozhodujeme dennodenně různými způsoby, které si mnohdy ani neuvědomujeme – více o tom naleznete v řádcích níže.
Jednou z forem imunity je imunita získaná – tu získáváme například očkováním nebo překonáním infekce a vytvořením protilátek. Po překonání většiny dětských infekčních chorob už jsme vůči nim po zbytek života imunní.


Na čem závisí naše imunita?

Imunitu ovlivňuje několik faktorů. Kromě virů a bakterií, které naši imunitu trénují celoročně, imunitu oslabují nezdravá strava, nedostatek pohybu či spánku, celkový životní styl, proměnlivé počasí, užívání některých druhů léků (zejména antibiotik), kouření, drogy, alkohol, deprese, negativní emoce (smutek hněv, strach, úzkost ) a stres, zejména chronického charakteru. Ne nadarmo se říká, že stres je zabijákem imunity. Právě ten má za následek mnohdy až přehnané reakce imunitního systému, které mohou propuknout do chronického zánětu nebo vzniku autoimunitního onemocnění. Je proto důležité naučit se ho „držet na uzdě“.

imunita a přírodní léky na podporu imunityFoto zdroj: www.freepik.com

Jaké jsou nejčastější projevy oslabené funkce imunitního systému?

Oslabená nebo snížená imunita se projevuje zejména:
- opakovanými infekcemi dýchacích cest ( angína, chřipka, nachlazení)
- gynekologickými záněty včetně kandidózy
- chronickými záněty močových cest
- kožními problémy - časté herpesy, afty a koutky kolem úst, zhoršené hojení ran
- celkovou únavou, malátností a pocity vyčerpanosti
- bolestmi kloubů
Mezi závažnější stavy, kdy v důsledku zánětu dochází k poškození vnitřních tkání, patří chronická zánětlivá a autoimunitní onemocnění jako například atopický ekzém, lupus, psoriáza, astma, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, roztroušená skleróza, cukrovka, celiakie, autoimunitní štítné žlázy), revmatoidní artritida a jiné. Jedná se o stavy, kdy se imunita obrátí proti vlastnímu tělu a napadá vlastní zdravé buňky.

Imunita a střevní mikrobiom.

Na základě dosud provedených výzkumů a z nich získaných poznatků dnes už víme, že zdraví našich střev ovlivňuje zejména složení stravy a celkově trávicí trakt hraje klíčovou roli pro správně fungující imunitu. Zdravá střeva a zažívací trakt = optimální imunita. Prostřednictvím trávicí soustavy, která má cca. 150krát větší povrch než lidská pokožka, přichází náš organismus do styku s největším množstvím mikroorganismů. Riziko střetu s potencionálně nebezpečnými látkami je zde velmi vysoké, ale i to příroda geniálně zařídila. V trávicím traktu je soustředěno více než 60-70% všech imunitních buněk organismu, které nám poskytují ochranu. Měli bychom mít proto vždy na paměti, že způsob našeho stravování a výběr potravin jsou pro naši imunitu nesmírně důležité a vyplatí se jim věnovat vědomou pozornost. Je proto vhodné plánovat si nákupy, vaření a jídlo předem a dopřát si i dostatečný čas na trávení.


Co víc můžeme udělat pro posílení imunity?

Chceme-li, aby naše imunita pro nás ještě dlouho a zejména dobře pracovala, je dobré podpořit její základní funkce a to ideální přírodní formou.

Můžeme si vybírat z velkého množství účinných bylin, ale i minerálních látek či vitamínů.
Mezi vitamíny a minerální látky podporující obranyschopnost organismu patří zejména vitamín C, vitamín D, selen, zinek.
Důležitou roli v posílení imunity mají i betaglukany – naleznete v hlívě ústřičné, stejně jako karotenoidy – na ty je bohatý rakytníkový olej, který je zároveň jedním z nejbohatších zdrojů přírodního vitamínu C.
Pozitivní účinek na imunitu mají i další výživové doplňky s vysokým obsahem přírodních složek jako například: kurkuma, propolis, echinacea, lichořeřišnice, čaga, dračí krev, mumio, moringa a pod. Střevní mikrobiom a optimální poměr v něm usídlených bakterií pozitivně ovlivníte i pravidelným užíváním probiotik a prebiotik (vláknina, čekanka, inulin apod.).

S našimi účinnými přírodními přípravky, plnými energie a vitamínů posílíte imunitu celé vaší rodiny. Děti budou nadšeny z pastilek či sirupu s lahodnou chutí. Dospělým pomůže den nastartovat nápoj nabitý prebiotiky nebo čaj na imunitu. Krok vpřed uděláte také, když si do ranní kaše nebo jogurtu přidáte za lžičku rybího, cedrového nebo rakytníkového oleje. Pro naše seniory máme připraveny přípravky s komplexním složením pro lepší trávení – trávicí enzymy a další. Zharmonizovat trávení pomůže také olej z černého kmínu, který zároveň stimuluje imunitu.

Samozřejmostí by měl být pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek vitamínů přijatých ideálně v organické formě, pestrý a nutričně vyvážený jídelníček, ve kterém byste měli omezit rafinované cukry a nezdravé mastné tuky, polotovary a jiné průmyslově zpracované potraviny. A není třeba zapomenout i na pravidelnou očistu ve formě půstu nebo jarního detoxu. Nastartovat přirozené očistné funkce organismu vám pomůže také náš přípravek, speciálně vyvinutý pro tento účel – detoxikační kúra na 2 měsíce.

Dále je neméně důležité naučit se pravidelně relaxovat. Existují různé účinné techniky jako například meditace, dechová či jógová cvičení, procházka, masáž, akupresura a pod. Pomohou vám zbavit se toxických myšlenek a pročistit mysl.

Odměnou vám bude postupná obnova správného fungování imunitního systému a získání celkové rovnováhy, kterou pro náš zdravý a spokojený život potřebujeme všichni bez rozdílu.

107 položek celkem
0190 Mumio tabletky
Množstevní sleva
od 173 Kč bez DPH
od 199 Kč

Naleziště mumia se nacházejí vysoko v horách Asie a Dálného východu. Tam ho místní lidé sbírají v těžko dostupných terénech ve výškách nad 3 000 metrů. V minulosti bylo mumio v...

+ další
Kód: 3324
čaj imunita
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Čajový nápoj „IMUNITA“.

Kód: 1039
100% Cedrový olej Altajský, za studena lisovaný, panenský - Specialist (Objem 100ml)
Množstevní sleva
od 425 Kč bez DPH
od 489 Kč

Cedrový olej se vyrábí lisováním jader cedrových ořechů za studena a představuje nutričně vysoko hodnotnou biologicky aktivní potravinu.

+ další
Kód: 0510
VOI 1279
Množstevní sleva
od 138 Kč bez DPH
od 159 Kč

Konopný olej je bohatý na antioxidanty, fytosteroly a je rozpustný v tukách.

+ další
Kód: 2220
Altajské mumio - Farm-Produkt - 50g (Balení 50 g)
Množstevní sleva
od 208 Kč bez DPH
od 239 Kč

Mumio má antioxidační vlastnosti, podporuje správné fungování imunitního systému. Horský balzám s mumií - voňavý pryskyřičný přírodní produkt získaný v pohoří Altaj. Doporučuje...

+ další
Kód: 3307
Ashwagandha prášek - 100 g - Herbatica
Novinka Množstevní sleva
264 Kč bez DPH
319 Kč

Ašvaganda (ashwaganda), latinsky Withania Somnifera, nazývaná také "indický ženšen", patří mezi tzv. adaptogeny. Pyšní se jedinečným blahodárným účinkem na organismus. Má vysoký...

Kód: 4625
Astaxantin - 30 kapslí- Epigemic®
339 Kč bez DPH
390 Kč

Doplněk stravy obsahuje vysoký podíl astaxantinu, vzácného barviva z rodiny karotenoidů, dále beta-karoten, lutein a vitamin E.

Kód: 4476
0c0681652dba41c381db767ff432daa7
Množstevní sleva
379 Kč bez DPH
459 Kč

Rozpustný doplněk stravy - vitamín C pro děti. 

Kód: 3889
čaga befungin forte 90ml konentrat
Množstevní sleva
355 Kč bez DPH
429 Kč

Extrakt z čagy Befungin forte podporuje správné fungování nervového systému, přispívá k látkové přeměně. Je bohatým zdrojem biologicky aktivních složek, organických kyselin,...

Kód: 4206
Bergenia 100% Altajské listy 50g Firma Kima
Novinka Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Bergénie je jednou z rostlin, které mají mnohostranné zdravotní využití. Obsahuje vitamíny a minerály, které mají příznivé účinky při onemocněních dýchacích cest (chřipka,...

Kód: 4606
ocot sq
123 Kč bez DPH
149 Kč

Bio jablečný ocet (6%) nefiltrovaný, nepasterizovaný - vyrobený z domácí produkce kvalitního jablečného moštu ze Slovenských jablek vypěstovaných bez použití pesticidů a jiných...

Kód: 3216
Butyrát - 30 kapslí- Epigemic®
296 Kč bez DPH
340 Kč

Butyrát je mastná kyselina, vyskytující se v těle jako produkt některých střevních bakterií. V lidském organismu má řadu důležitých funkcí a ovlivňuje činnost jater, srdce,...

Kód: 4480
Bylinný čaj "Imunita" - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevní sleva
90 Kč bez DPH
109 Kč

Směs bylin podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu, normální funkci dýchacího systému a normální stav trávení a pokožky.

Kód: 2131
Bylinný čaj Imunáček pro děti - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Zdravý dýchací systém je klíčem k aktivnímu a šťastnému dětství. Tato čajová směs se postará o to, aby byly poklady vašich nejmenších chráněny před infekcemi dýchacích cest....

Kód: 4055
Bylinný čaj Očistný- 50g - Herbatica
Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Bylinná čajová směs, která podporuje očistu těla. Podporuje vylučování toxinů a odpadních látek z těla a jeho přirozenou obranyschopnost. Pečlivě vybrané byliny přispívají k...

Kód: 4060
Bylinný čaj Rýma a nachlazení - 50g - Herbatica
Množstevní sleva
131 Kč bez DPH
159 Kč

Směs bylin, která vám uleví při nachlazení nebo rýmě. Zároveň podporují normální fungování dýchacího systému a usnadňují dýchání. Antibakteriální účinky.

Kód: 4061
Cardio Optimal - 60 kapslí - Epigemic®
339 Kč bez DPH
390 Kč

Podpořte schopnost svého těla udržet normální tlak a hladinu glukózy v krvi pomocí unikátní směsi olivových extraktů s vysokým obsahem organických kyselin a hydroxytyrosolu.

Kód: 4481
CBD VOJ 8299
Množstevní sleva
495 Kč bez DPH
599 Kč

Širokospektrální CBD kapky v 5% koncentraci (500mg) s olivovým olejem, kurkumou a pepřem s vysokou koncentrací CBD, širokou škálou kanabinoidů a bioaktivních sloučenin.

Kód: 3611
Cédrový olej “Altaj” - Altajvitamini - 60 kapsúl
Akce Množstevní sleva
443 Kč –30 %
269 Kč bez DPH
309 Kč

Cedrový olej je obohacen o vitamíny D, B, C, E, mastné kyseliny omega-3 a omega-6, které jsou potřebné pro optimální fungování našeho organismu a pro rozvoj dětského mozku a...

Kód: 1201
Citrónové bonbony MGO™ 400+ - Manuka Health
od 255 Kč bez DPH
od 309 Kč

Bonbony s Manuka medem MGO ™ 400+ s citrónovou příchutí mají 100% přírodní složení bez obsahu umělých barviv a konzervantů.

+ další
Kód: 1730
Čaj "Ranní osvěžení" - 50g - Herbatica
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Směs bylin podporuje normální trávení, pozitivní náladu a přirozenou obranyschopnost. Přispívá k osvěžení těla.

Kód: 2128
Čaj "Růžové mámení" - 50 g - Herbatica
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Směs bylin podporuje duševní rovnováhu a klid. Přispívá k normálnímu trávení.

Kód: 3294
Čaj Chaga 100% přírodní na podporu trávení a imunity - 50g - HealthNA
Novinka Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Objevte tajemství vitality dávných civilizací se sibiřskou čagou. Tento 100% přírodní čaj pochází z nejčistších oblastí Sibiře. Posílí vaši imunitu, dodá vám energii a podpoří...

Kód: 4653
35670 w600 h600
547 Kč bez DPH
629 Kč

Rybí olej z tresčích jater s ovocnou příchutí pro děti podporuje imunitní systém a tělu poskytuje OMEGA 3 mastné kyseliny.

Kód: 3397
drací krev kapky 50ml Herbatica.cz na imunitu ve skleněné flasticce
Tip Množstevní sleva
272 Kč bez DPH
329 Kč

Přípravek Dračí krev s obsahem látky, známé v Latinské Americe jako Sangre de Grado a v Evropě jako Sangre de Drago, je přírodní pryskyřice dračího stromu. Je součástí tradiční...

Kód: 4139
EGCG - extrakt ze zeleného čaje - 100 kapslí - Epigemic®
409 Kč bez DPH
470 Kč

Koncentrovaný extrakt ze zeleného čaje s vysokým obsahem účinné látky epigalokatechin-3-galátu. Účinkuje jako silný antioxidant, který přispívá k vyšší mentální výkonnosti,...

Kód: 4483
VOJ 5297 (1)
Akce Množstevní sleva
409 Kč –24 %
255 Kč bez DPH
309 Kč

Přípravek k pročištění organismu a posílení jeho obranyschopnosti, doplňuje běžnou stravu o bioflavonoidy a vitamin C.

Kód: 3401
FitoSila jezevčí tuk- 120kapslí/ 0,3g - Sustamed
Množstevní sleva
363 Kč bez DPH
439 Kč

Sustamed jezevčí tuk je biologicky aktivním doplňkem stravy. Představuje dodatečný zdroj polynenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6. Složení je obohaceno navíc o...

Kód: 1044
Gotu Kola extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevní sleva
222 Kč bez DPH
269 Kč

Přírodní extrakt z rostliny gotu-kola, známé jako „bylina paměti“, podporuje zdraví těla i mysli. Má výjimečné vlastnosti, je známá svými pozitivními účinky na zlepšení paměti,...

Kód: 4343
Hydroxytyrosol extrakt z oliv - 60 kapslí - Epigemic®
235 Kč bez DPH
270 Kč

Podpořte svou imunitu, dýchací a trávicí systém antioxidační silou oliv! Prémiový extrakt z olivové šťávy obsahuje mimořádně vysokou koncentraci polyfenolů včetně...

Kód: 4489
Nahoru
Další produkty
/* JH CSS */ /* JH CSS */