Může být rakytníkový olej opravdu 100% čistý?

Nedávno jsme se výrobce rakytníkového oleje (na podnět od našeho milého zákazníka), firmy Specialist, ptali, proč je do rakytníkového oleje přidáván i olej ze slunečnice. Jeho odpověď Vám přinášíme v tomto článku…

 

rakytník

Čisté plody rakytníku mají vysoký obsah kyselin a vitamínu A. Vzhledem k tomu, že čistý 100%-ní rakytníkový olej obsahuje různé koncentrace karotenoidů, včetně velmi vysokých hodnot, tento olej se nemůže používat vnitřně jako potravina. Navíc by mohl vyvolat alergie.

 

"Proto je třeba snížit přípustné normy denního příjmu karotenoidů. A to přidáním malého množství slunečnicového oleje.

Složení zastudena lisovaného rakytníkového oleje je tedy: rakytníkový olej a slunečnicový olej."

 

  • Poměr rakytníku a slunečnicového oleje se liší v závislosti na obsahu karotenoidů v oleji z rakytníku obyčejného.
  • Koncentrace karotenoidů závisí na různých faktorech – místa růstu rakytníku, období sklizně bobulí, způsobu výroby oleje.
  • Olej, který vyrábíme, má 50 mg % koncentrace karotenoidů– jde o optimální množství pro příjem do lidského organismu.  Proto vyšší procento obsahu karotenoidů nemůže tento olej obsahovat.
  • Olej z rakytníku používaný ve farmaceutickém průmyslu má 150 až 180 mg % karotenoidů – tento olej však není vhodný pro denní spotřebu.
  • Čistý olej z bobulí rakytníku naproti tomu koncentraci karotenoidů až na úrovni 250-350 mg.

 

Další jedlé oleje ze Specialistu neobsahují slunečnicový olej, jsou to oleje obsahující pouze jednu složku.

Pokud Vás rakytníkový olej zaujal a chcete se dozvědět více o jeho skvělých účincích na lidský organismus, přečtěte si tento článek. 

A pokud se chcete dozvědět více novinek ze “zákulisí” našich produktů, stačí se přihlásit k odběru našeho newsletteru, který pravidelně posíláme.

 

Článek pro vás připravila,

Lenka

lenka_profilovka

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení