Jarní očista těla – získejte zpět ztracenou energii

Jaro v plném proudu, počasí příjemné – to je to, co nás těší. Paralelně s euforií, která souvisí s delšími dny, se každý rok objevuje také její opak: jarní únava. To jsou dny, kdy se naše tělo ozývá ne právě příjemným způsobem: malátností, vyšší potřebou spánku, nechutí pustit se do práce, objeví se migréna, pobolívají záda či klouby…

Jak si s tímto jevem poradit? Nejprve je třeba poznat příčiny tohoto stavu. Pokud netrpíte žádným dlouhodobým onemocněním (ledvin, cukrovkou, artritidou, poruchami krevního tlaku apod.) nebo jste se nestali obětí chřipky či virózy, jde pravděpodobně o následek toho, co s organismem udělala dlouhá zima. Vždyť, přiznejme si to, jsme určitě nebyli tolik na čerstvém vzduchu jako na jaře, v létě nebo na začátku podzimu.

Zuzka

V organismu se během dlouhých zimních měsíců nahromadí ledacos. A tak, jako uklízíme doma, můžeme pouklízet i ve svém těle. Tedy učinit detoxikaci – očistu organismu. Nebudeme se nyní zaměřovat na detoxikaci jednotlivých orgánů, ale našeho těla jako celku. Každé jeho buňce pomůže, pokud dovnitř pustíme dobré pomocníky v podobě výživových doplňků z naší nabídky.

Vezměme si například takovou čagu – tedy černou březovou houbu. Její všestranné účinky jsou nepopiratelné – dokáže z těla odvádět odpadní látky, zlepšuje průtok lymfy, „čistí buňky“ a dodává potřebnou energii. Můžete ji využít buď v podobě tinktury nebo jako čaj charakteristické chuti, který prospěje, očistí a nabije tolik potřebnou energií. 

Pokud se trochu zabýváte zdravou stravou, pravděpodobně jste se již seznámili s jedlými oleji. Také mezi nimi se najdou takové, které mají čistící účinky. Olej z černého kmínu je známý svojí schopností likvidovat parazity, plísně, viry a bakterie. A v kombinaci se sirupem z lékořice působí ještě účinněji.

Zmiňovaný sirup se také osvědčil jako prostředek čistící prostředí žaludečního traktu od zánětů (je dobrým pomocníkem při vředové chorobě žaludku) a udržující náš trávicí systém v pořádku a dobrém zdraví.

Další možností je popíjení Očistného čaje od výrobce KIMA. Jeho složení pomáhá při zácpě, zlepšuje peristaltiku a celkovou kondici všech částí střeva. Je to nápoj, který je výborným doplňkem pitného režimu nutného při detoxikaci.

Na závěr přidáváme ještě pár rad, jak jarní očistu organismu uskutečnit tak, aby neuškodila, ale přinesla energii, kterou po dlouhé zimě potřebujeme: 

  1. Na určité období řekněte jasné „ne“ mastným jídlům, uzeninám, kofeinu, alkoholu a sladkostem. Podpořte svoje trávení například užíváním oleje z černého kmínu spolu se sirupem z lékořice.
  2. Dbejte na pitný režim (jehou součástí může být například čaga čaj).
  3. Dopřejte si dostatek spánku.
  4. Vyčistěte si mysl, naplňte duši smíchem, dopřejte tělu pohyb.

 

P.S. Nezapomeňte na duši, neboť ona je základ. Pokud je zdravá duše, máte velký předpoklad, že bude zdravé také tělo, což platí i opačně J.