Mastichové žvýkací krystaly – 10g

Kód: 3208
129 Kč
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Brání pronikání bakterií a virů dále do těla. Chios masticha v surové podobě je způsob, jak udržet zdraví žaludku a trávicího traktu už od ústní dutiny. Žvýkání chioskej mastichy pomáhá udržovat zdraví ústní dutiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Masticha z Chiosu se obecně doporučuje užívat při problémech s trávicím traktem sahajícím až po ústní dutinu. I po vymizení původních žaludečních problémů může nastat reinfekce z ústní dutiny, a proto se doporučuje proti tomuto riziku zakročit žvýkáním syrových mastichových krystalů.

Pravidelné žvýkání Chios mastichy působí pro zdraví ústní dutiny. Mezi nejčastější příznaky nezdravého prostředí v ústní dutině patří tyto: zubní kazy, plak, zápach z úst ...

Mastichové krystaly jsou základní formou mastichy, téměř bez jakéhokoliv zpracování. Mastichové krystaly vznikají sběrem pryskyřice stromu Pistácie mastixová, která se nechá ztuhnout a vyčistí se od drobných nečistot. Mastichové krystaly tak nepodléhají žádnému složitějšímu procesu zpracování. Tato podoba mastichy se využívala již v dobách dávného starověku, kdy ji používali první řečtí lékaři na tradiční terapeutické účely.

Účinné látky se z mastichových krystalů uvolňují během žvýkání (při spolknutí se účinné látky neuvolňují, ale zůstávají nadále v krystalech), takže primárním místem působení mastichových krystalů je ústní dutina, kde mastichové krystaly napomáhají zabraňovat bakteriálnímu bujení v ústech. Sekundárně se účinné látky uvolněné z mastichových krystalů dostávají i dále do trávicího traktu prostřednictvím slin, kde napomáhají zdraví žaludku a trávicího traktu.

Surová Chios masticha (mastichové krystaly) se kvůli náročnosti jejich žvýkání doporučuje kombinovat s mastichovými žvýkačkami, aby se maximalizovaly příznivé účinky mastichy pro celý trávicí systém. Doporučuje se však i v rámci kompletní mastichové kúry pro různorodé působení během terapie trávicího traktu a žaludku.

Pokud Vám dělá žvýkání krystalů problém, případně jste je ještě nikdy neměli, doporučujeme přečíst si Návod na žvýkání mastichy. 

Dávkování: 2-3 gramy chioskej mastichy denně (cca 6-10 mastichový krystalů) Při dávkování 1 krystal chioskej mastichy 3x denně vydrží jedno 10g balení mastichový krystalů po dobu 10 dní.

Způsob užití: Žvýkání mastichových krystalů může být pro začátečníky mírně náročné (mají tendenci lepit se do mezizubních prostor), je nutné postupovat podle návodu na žvýkání krystalů.

Upozornění: Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Masticha se nedoporučuje požívat těhotným ženám, malým dětem a osobám alergickým na pryskyřici. Masticha není náhradou pestré stravy. Uchovávat mimo dosah malých dětí.

3208

Obsah balení: 10 g

Země původu: Řecko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
/* JH CSS */ /* JH CSS */