Menopauza

Menstruace a menstruační cyklus jsou součástí života ženy během většiny jejích produktivních a plodných období. Obvykle se objevuje kolem 10. až 13. roku života a postupně odeznívá přibližně mezi 40. a 50. rokem života. Často je doprovázena různými nepříjemnostmi, jako jsou křeče, únava, bolesti břicha, PMS, silné nebo nepravidelné krvácení  atd.

#ShowMore#

vizualizace ženských reprodukčních orgánů, menopauza

Zdroj fotografií: www.freepik.com


Posledním obdobím to však zdaleka nekončí... Naopak, začíná nová etapa v životě ženy, která je pro mnohé doslova výzvou. Řeč je o menopauze ( = klimakteriu). Předchází jí období, jehož název je obecně méně známý, a to perimenopauza.  Jak perimenopauza, tak menopauza jsou stejně náročná období, která by se dala přirovnat k pubertě. Dochází k rychlým hormonálním výkyvům ( zejména estrogenu a progesteronu ), které ovlivňují nejen menstruační cyklus, ale také náladu, trávení, stav pokožky a celkový zevnějšek. 


Příznaky menopauzy


Mezi nejčastější nepříjemné příznaky perimenopauzy/menopauzy patří:

 

ženská menopauza a navaly tepla

Zdroj fotografií: www.freepik.com

Úleva od příznaků a přírodní prostředky pro menopauzu

Naštěstí existuje řada přírodních způsobů, které mohou pomoci zvládnout tyto nepříjemné klimakterické stavy a zmírnit příznaky.  Našli jsme pro vás ty nejúčinnější a přinášíme vám je v této kategorii našeho e-shopu spolu s podrobným popisem složení a účinků.
Účinné jsou různé přírodní nehormonální přípravky obsahující bylinné extrakty nebo rostlinné oleje. Jsou k dispozici v různých formách - čaje, tinktury, výtažky v kapslích, tablety, oleje v kapslích a další.

Mezi známé ženské byliny a přírodní přípravky, které pomáhají harmonizovat hladinu hormonů, patří např:


PUPALKA
DVOULETÁ

Na našem e-shopu ji najdete ve formě oleje v kapslích, které se snadno polykají. Pupalka je mnohými považována za zázrak pro ženy. Pupalkový olej je bohatý na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou, které jsou pro ženský organismus nesmírně důležité. Podporují hormonální rovnováhu, regulují menstruační cyklus a zmírňují příznaky PMS.
Kromě toho má pupalkový olej příznivý vliv na pokožku, vlasy a nehty, čímž přispívá k celkovému zdraví a kráse.


Pupalkový olej - Eliksír - 60 kapslí- (1_300 mg) - Elixir - Herbatica

Pupalkový olej - 60 kapslí - (1/300 mg) - Elixír


BOSWELLIA SERRATA


Boswellia, známá také jako indický kadidlovník, je ceněna pro své protizánětlivé účinky. V našem e-shopu ji najdete ve formě kapslí na podporu zdraví kostí, kloubů a svalů. Boswellie má také pozitivní vliv na trávicí systém a střeva, což může být užitečné zejména při klimakterických změnách.

BYLINNÝ ČAJ PROTI MENOPAUZE

Speciálně sestavená bylinná směs v našem čaji Menopauza pomáhá zmírnit některé nepříjemné příznaky spojené s menopauzou. Tento čaj obsahuje vybrané byliny, které podporují hormonální rovnováhu a přinášejí úlevu od návalů horka a nočního pocení.

GENISTEIN

Genistein, extrakt ze sójových bobů, je známý svými fytoestrogenními vlastnostmi. V našem e-shopu jej nabízíme ve formě kapslí, které mohou pomoci regulovat hladinu hormonů a podpořit zdraví kostí, což je důležité zejména v prevenci osteoporózy v období menopauzy.

EXTRAKT Z GOTU KOLY


Gotu kola, známá jako "bylina paměti", je v naší nabídce ve formě tablet. Tato rostlina je ceněna pro své pozitivní účinky na zlepšení krevního oběhu a podporu duševní jasnosti. Gotu kola může být prospěšná pro ženy, které mají v období menopauzy problémy s koncentrací a pamětí.

INDOL BROCCOLI


Indol-3-karbinol (I3C) se nachází v brokolici a další zelenině. Má potenciální protirakovinné a antioxidační účinky. Výzkum naznačuje, že I3C může ovlivňovat metabolismus estrogenu a dalších hormonů, což by mohlo pomoci předcházet některým typům rakoviny.

MUČENKA A CHMEL

Chmel i mučenka jsou známé svými uklidňujícími účinky a často se doporučují na podporu spánku. Obsahují látky, které mohou pomoci zmírnit účinky menopauzy, snížit krevní tlak a podpořit zdraví srdce a zdravé trávení.

Tyto přírodní produkty jsou jen malou ukázkou toho, co náš e-shop nabízí, abyste si tuto přechodnou životní etapu mohli užít s větším komfortem a co nejméně starostí. Pro více informací navštivte naše stránky a objevte další skvělé produkty, které vám pomohou žít zdravěji a cítit se lépe.


Další faktory ovlivňující menopauzu

Užívání doplňků stravy před menopauzou a během ní je skutečně prospěšné, ale neměli bychom zapomínat na další faktory, které rozhodují o tom, jak každá žena toto období přežije. A na nich velmi záleží i roky předtím, než menopauza vůbec nastane.
Mezi faktory, na kterých závisí průběh menopauzy a které může každá žena sama ovlivnit, patří:

  • zdravá a vyvážená strava ( dbejte na dostatek vitamínů skupiny B, vitamínu D, hořčíku, selenu, omega 3 mastných kyselin).
  • dostatek pohybu
  • dostatečný odpočinek a spánek
  • psychická pohoda
  • zdravotní péče a pravidelné preventivní prohlídky u gynekologa.


Menopauza je cesta, kterou prochází každá žena, a i když může být někdy náročná, je přirozenou součástí života. Chápeme, že každá žena prožívá menopauzu jinak, s jinými problémy a pocity.
Věřte, že se vám uleví, pokud toto období přijmete s odvahou a otevřeností. Zkuste na něj pohlížet jako na období plné nových příležitostí - čas pro sebereflexi, objevování nových koníčků a upevňování vztahů s vašimi blízkými.

Držíme vám palce a přejeme vám, abyste každý den prožívali s pocitem klidu a spokojenosti.

24 položek celkem
Bioaktivní kolagen s peptidy a vitamíny pro krásu, nehty, vlasy a pokožku - Herbatica
Množstevní sleva
726 Kč bez DPH
879 Kč

Jedinečná kombinace bioaktivních kolagenových peptidů, aminokyselin a účinných látek jako vitamín C, kyselina hyaluronová či zinek, pomáhají zlepšit kvalitu vlasů, nehtů a...

+ další
Kód: 4368
Bylinný čaj Menopauza / klimaktérium- 50g - Herbatica
Množstevní sleva
115 Kč bez DPH
139 Kč

Speciálně vyvinutá bylinná čajová směs určená pro ženy procházející menopauzou/klimakteriem. Vybrané byliny pomáhají zmírnit některé nepříjemné příznaky menopauzy, jako je...

Kód: 4057
Čaj na ženské obtíže (menstruace, hormony) -  50 g - Herbatica
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Směs bylin přispívá k menstruačnímu a předmenstruačnímu komfortu, hormonální rovnováze. Je podpůrným prostředkem při podpoře plodnosti.

Kód: 2136
Čaj Šalvěj - Firma Kima (Balení 20 x 1,5 g)
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu, tradičně se používá na podporu pohody během menstruace a menopauzy, pomáhá zmírňovat pocení, podporuje remineralizaci kostní...

+ další
Kód: 3657
EGCG - extrakt ze zeleného čaje - 100 kapslí - Epigemic®
Novinka
409 Kč bez DPH
470 Kč

Koncentrovaný extrakt ze zeleného čaje s vysokým obsahem účinné látky epigalokatechin-3-galátu. Účinkuje jako silný antioxidant, který přispívá k vyšší mentální výkonnosti,...

Kód: 4483
Genistein - 30 kapslí- Epigemic®
322 Kč bez DPH
370 Kč

Extrakt ze sójových bobů s vysokým obsahem genisteinu a dalších prospěšných látek na organismus - obzvláště vhodný jako doplněk stravy pro ženy procházející hormonálními změnami...

Kód: 4485
Gotu Kola extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevní sleva
222 Kč bez DPH
269 Kč

Přírodní extrakt z rostliny gotu-kola, známé jako „bylina paměti“, podporuje zdraví těla i mysli. Má výjimečné vlastnosti, je známá svými pozitivními účinky na zlepšení paměti,...

Kód: 4343
Chmel - 30 kapslí - Epigemic®
235 Kč bez DPH
270 Kč

Chmel otáčivý patří mezi tradiční prostředky na podporu spánku. Pomůže vám k lepšímu zklidnění a přispěje k navození kvalitního, co nejméně přerušovaného spánku.

Kód: 4490
6e0282a14fdcc6c641ca3887962a6f49
Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Chmel obecný (Humulus lupulus) se používá jako sedativum proti stresu a nespavosti, jakož i na posílení imunitního systému. Tato rostlina hraje zvláštní úlohu v boji proti...

Kód: 1831
Indol Broccoli - 60 kapslí- Epigemic®
548 Kč bez DPH
630 Kč

Dopřejte svému tělu každý den unikátní látky, pro které je brokolice tolik doporučována odborníky na výživu: glukorafanin a sulforafan získaný z brokolicových semen a výhonků.

Kód: 4492
Kozinec Astragalus - 60 kapslí - Epigemic®
339 Kč bez DPH
390 Kč

Objevte svou ztracenou vitalitu pomocí kozince blanitého – silného adaptogenu s příznivým vlivem na srdce a cévy, imunitu, ledviny i hladinu cukru v krvi.

Kód: 4494
Mučenka - 60 kapslí - Epigemic®
270 Kč bez DPH
310 Kč

Už žádné nervy a problémy se spánkem! Využijte mimořádných zklidňujících účinků mučenky pletní, zbavte se stresu i problémů s usínáním a zlepšete kvalitu svého spánku.

Kód: 4499
OPC - 60 kapslí - Epigemic®
409 Kč bez DPH
470 Kč

Extrakt ze semen červených hroznů je vhodný pro každého, kdo chce mít hmotnost pod kontrolou, a podporuje normální imunitní funkce.

Kód: 4503
MG 2203
Množstevní sleva
330 Kč bez DPH
399 Kč

Pupalkový olej je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, především kyseliny linolové a kyseliny gama-linolové, které jsou důležité pro výstavbu buňkových...

Kód: 2283
Resveratrol - 60 kapslí- Epigemic®
426 Kč bez DPH
490 Kč

Vysoce kvalitní extrakt z hroznových slupek pro normální činnost kardiovaskulárního systému.

Kód: 4506
Selén BioActive - 60 kapslí - Epigemic®
170 Kč bez DPH
195 Kč

Podpořte svou štítnou žlázu, imunitu a ochranu před volnými radikály. Prémiový selen je organicky vázán v sušených pivovarských kvasnicích, což představuje mimořádně efektivní...

Kód: 4509
Šišák bajkalský extrakt z kořene - 120 kapslí - Epigemic®
339 Kč bez DPH
390 Kč

Extrakt z kořene šišáku bajkalského se používá především k udržení normálního stavu kloubů. Obsahuje vysoký podíl účinných látek jako baikalin, baikalein a wogonin, ve kterých...

Kód: 4513
Trippel OMEGA 3 Quinne Cocoa - Biopharma - 120 kapslí
Novinka Množstevní sleva
569 Kč bez DPH
689 Kč

Praktické kapsle Trippel 3 omega s vanilkovou a kokosovou příchutí jsou vhodné zejména pro ženy, a to i v těhotenství. Kapsle obsahují rybí olej, olej z pupalky dvouleté,...

Kód: 4577
Ženšenový extrakt 500mg ( Panax ginseng ) 90 kapslí HealthNA
Novinka Množstevní sleva
437 Kč bez DPH
529 Kč

Objevte sílu legendárního ženšenu! Vysoce koncentrovaný extrakt v kapslích (500 mg) podporuje imunitu, dodává energii a vitalitu, posiluje sexuální funkce a udržuje duševní...

Kód: 4583
Boswellia Serrata - 90 kapslí- Epigemic®
Boswellia Serrata - 90 kapslí- Epigemic®
Externí sklad. Skladem do 3- 4 prac. dnů
270 Kč bez DPH
310 Kč

Doplněk stravy ze stromu Boswellia serrata má pozitivní vliv na kosti, klouby, svaly, trávicí soustavu, střeva, mozek a reprodukci.

Kód: 4478
Borovajaaaa
Množstevní sleva
123 Kč bez DPH
149 Kč

Čaj z Hruštice jednostranné se používá hlavně na ženské problémy. 

Kód: 3074
Mateří kašička BIO - 60 kapslí - Epigemic®
Mateří kašička BIO - 60 kapslí - Epigemic®
Externí sklad. Skladem do 3- 4 prac. dnů
339 Kč bez DPH
390 Kč

Doprajte si výživu kráľovien! Unikátny koktail živín určený pre výživu včelích kráľovien má množstvo pozitívnych účinkov aj na ľudský organizmus.

Kód: 4539
Šišiak bajkalský extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevní sleva
222 Kč bez DPH
269 Kč

Šišák bajkalský je vzácná rostlina, která pochází z oblasti Bajkalu, dalekého Východu a severní Číny. Tato bylina je známá svým uklidňujícím účinkem, podporuje psychickou...

Kód: 4344
Zinek BioActive BIO - 90 kapslí - Epigemic®
Zinek BioActive BIO - 90 kapslí - Epigemic®
Externí sklad. Skladem do 3- 4 prac. dnů
209 Kč bez DPH
240 Kč

Podpořte svou imunitu, plodnost a metabolismus. Prémiový zinek ve skvěle vstřebatelné formě bisglycinátu, kterou vaše tělo dokáže opravdu využít.

Kód: 4516
/* JH CSS */ /* JH CSS */