Návod na žvýkání Mastichy

Mastichové krystaly se zpočátku nemusí zdát vhodné na žvýkání, ale správnou technikou rozžvýkání se z nich dá vytvořit konzistence vhodná na žvýkání, čím z nich vytáhneme maximum prospěšných látek. Způsoby jak dosáhnout správné směsi na žvýkání jsou dva, před každým z nich však doporučujeme napít se čisté vody, aby se zvlhčila ústní dutina a podpořila slinotvorba, což napomůže ke spojení surových mastichových krystalů do „žvýkačkové“ konzistence vhodné na žvýkání.

1. ZPŮSOB - POSTUPNÉ ROZŽVÝKÁNÍ MASTICHOVÝCH KRYSTALŮ

Pro začátek je nejlepší vzít si tvrdší mastichový krystal a rozžvýkat ho předními zuby, dokud se nevytvoří vláčnější hmota. Pokud bychom mastichové krystaly žvýkali rovnou zadními zuby, hrozilo by, že se masticha rozleptá mezi zuby a nebude dosáhnuto požadovaného efektu. Pokud jsou mastichové krystaly rozžvýkané na vláčnější hmotu smíchanou se slinami, tak je možné mastichu žvýkat jako klasickou žvýkačku.

2. ZPŮSOB - NECHAT MASTICHOVÉ KRYSTALY POZVOLNA ROZPUSTIT

Druhý způsob dosáhnutí správné "žvýkačkové" směsi se zakládá na tom, že mastichové krystaly nebudeme v ústech postupně rozžvýkávat, ale necháme je v ústech postupně změknout následkem působení slin a tepla úst. Po zvláčnění mastichových krystalů je možné žvýkat jako běžnou žvýkačku.

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ, ŽE JE "ŽVÝKAČKOVÁ" SMĚS PŘÍLIŠ TUHÁ NEBO MĚKKÁ?

V případě, že je mastichová hmota v ústech příliš tuhá, tak se doporučuje přidat do úst další měkký kousek mastichy, který postupně zvláční celkovou směs v ústech, případně smíchat tuhé mastichové krystaly v ústech s mastichovou žvýkačkou, což je ideální možnost pro ty, kteří se chystají vyzkoušet žvýkání mastichových krystalů poprvé. Pokud máme opačný problém - mastichová směs je příliš měkká a lepí se v ústech, tak se doporučuje přidat do úst tvrdý kousek mastichy, který napomůže k utvoření ideální „žvýkačkové“ směsi.

Pokud jsou všechny mastichové krystaly příliš měkké už v balení, tak by měly být skladovány v chladném prostředí. Dokonce je možné je na pár hodin umístit i do chladničky.

CO S MASTICHOU PO DOŽVÝKÁNÍ? 

Pro vytáhnutí příznivých účinků z mastichy, je nutné ji žvýkat alespoň 15-20 minut, avšak klidně se mastichové krystaly mohou žvýkat i déle. Po vyžvýkání můžete mastichu klidně vyhodit, protože všechny žádoucí látky už byly z mastichy získané a po spolknutí by žaludek neuměl mastichu v takovéto podobě strávit a co nejdříve by ji z těla vyloučil. 

masticha-zuvanie

Mastichové krystaly, 10g

Krystaly z čisté chioskej mastichy jsou určeny ke žvýkání. Léčivé látky v nich obsažené se účinné při paradentóze, zabraňují tvorbě zubního kazu a také příznivě působí na celkové zdraví ústní dutiny a trávicího traktu.

 

Článek pro vás připravila, 

Lenka

lenka_profilovka

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení