Certifikáty produktů Herbatica

Certifikáty produktů Herbatica

Naše produkty disponují různými certifikáty od různých certifikačních společností po celém světě. Certifikáty o BIO kvalitě produktů, případně surovin, ze kterých jsou složené, mají pomoci zákazníkovi lépe se rozhodovat při výběru produktů, často jsou ale spíš zavádějící.

Budeme se snažit postupně přidávat všechny certifikáty od výrobců. Najdete je přehledně seřazené na této stránce. Věříme, že Vám pomohou s výběrem produktů.

Začneme produkty z Maroka:

Marocká firma, která nám zpracovává argan a opuncii do kosmetických produktů (a také do jednoho jedlého – másla z arganového oleje a mandlí) disponuje certifikáty níže:

CERTIFICAT of ORGANIC CE

Analýza Arganového Oleje (COA)  

CERTIFICAT OF ORGANIC NOP USDA

COA Analýza oleje z opuncie

ECOCERT_RBA_Toothpastes

Vegan_RBA_Toothpastes

 

 Dále mnoho kosmetických produktů u nás disponuje certifikátem:

 ECO-CERT-200x200-1

ECO CERT

Původem francouzský certifikační úřad. Už více než 20 let vykonává kontrolu na poli dodržování norem v ekologické produkci. Vydává zároveň certifikační dokument, který je určujícím parametrem v produkci, která chce být prodávaná pod logem ECO CERT. Tento úřad se zaměřuje hlavně na: přírodní a organickou kosmetiku, přírodní čistící produkty, přírodní osvěžovače vzduchu, barvy a nátěrové materiály z přírodních látek, kontrolovanou produkci vodních řas (doplňky stravy ze spiruliny).

 

BOWEEVIL 

Tato značka pracuje s certifikátem GOTS. O čem je?

GOTS je mezinárodní standard v ekologické produkci textilu. Definuje jasná kritéria, která je potřeba splnit, aby daná firma mohla tento certifikát získat. Takovéto produkty podporujeme tím, že je v Čechách nabízíme. Více o GOTS se dozvíte zde (anglicky, německy).

gots-herbatica

 

Babička Agafia

Tato značka označuje svoje produkty hlavně symbolem ICEA. Co to vlastně je? 

ICEA

ICEA

Je to italský certifikační institut pro etickou a eco-friendly certifikaci. ICEA (Ethical and Environmental Certification Institute) je jedním z nejvýznamnějších certifikačních a inspekčních orgánů, který podporuje spravedlivý a sociálně udržitelný rozvoj v oblasti ekologického polnohospodářství.

Protože stále neexistují mezinárodní standardy upravující značení BIO kosmetiky, ICEA se skupinou výrobců a autorit z akademického světa (např. Škola kosmetologie na University of Ferrara, Ústav farmakologie na University of Bologna) připravili standard pro BIO kosmetiku, který byl schválený i sdružením spotřebitelů.

Značka ICEA zaručuje: 

  • primárně suroviny pocházející z kontrolovaného ekologického polnohospodářství, případně sběru ve volné přírodě
  • neobsahuje zakázané látky a GMO
  • produkt není testovaný na zvířatech
  • k ošetření produktu nebylo použito ionizované zařízení

 

Testování kosmetiky na zvířatech

crueltyfreelogo

Máme písemně potvrzeno, že značky: Natura Siberica a Babička Agafia svoje produkty netestují na zvířatech. Na vyžádání zašleme oficiální vyjádření od výrobců. K Babičce existuje také dokument v ruském jazyce, který najdete zde:

Первое Решение

Nejnověji jsme získali vyjádření od firmy Elixír z Ukrajiny, která též šetří zvířata. Máme to černé na bílém.

Netestováno na zvířatech – Elixír.

Jsme rádi, že se seznam výrobců, kteří netestují svoje produkty na zvířatech, stále rozšiřuje, TwinsTec a Medikomed mezi ně patří také. Více zde: 

Medikomed:

Vážení partneři,

oznamujeme, že v souladu s předpisem Evropského parlamentu a Rady EU č. 1223/2009 „O kosmetických výrobcích“ k ověření bezpečnosti hotových kosmetických výrobků včetně přísad, případně kombinací vícero přísad v nich, jsou v naší společnosti používány alternativní metody kontroly nesouvisející s testováním na zvířatech.

gen. ředitel A. J. Kudrjašov, v Moskvě, 29.11.2017

Originál v ruštině najdete níže: 

Medikomed_Vesna_Animal_Tests_11_2017 

 

TwinsTec:

OZNÁMENÍ

Oznamujeme, že v souladu s předpisem Evropského parlamentu a Rady EU č. 1223/2009 „O kosmetických výrobcích“ k ověření bezpečnosti hotových kosmetických výrobků včetně přísad, případně kombinací vícero přísad v nich, jsou v naší společnosti používány alternativní metody kontroly nesouvisející s testováním na zvířatech.

 

gen. ředitel  V.V. Ljandin , v Moskvě, 28.11.2017

Originál v ruštině najdete na linku níže: 

TwinsTec_Animal_Tests_11_2017

 

Oficiální složení produktu Čaga Befungin od výrobce Vifitech - originál v ruštině

Čaga složení - překlad

 

 KOKOSOVÉ MISKY A LŽIČKY

Naše kokosové misky a dřevěné lžičky splňují požadavky NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY EVROPY č.
1935/2004 a zákona č. 258/2000 Sb. v znění vyhlášky č. 38/2001 Sb. Tuto informaci naleznete v dokumentu Prohlášení o shodě.

 

Co je Climate neutral ?

Eco certifikát Tierra Verde

 

Botavikos - oficiální vyjádření o objemu esenciálních olejů

Esenciální oleje od značky Botavikos se na první dojem můžou zdát, že nejsou naplněné do plna. Z tohoto důvodu jsme se situaci rozhodli prověřit u výrobce, která nám poskytnul oficiální vyjádření. Celkový objem lahvičky je 16 ml, označení výrobku je 10 ml. Z toho důvodu je v lahvičkách 60-65% esenciálního oleje. 

 Snímka_obrazovky_2021-12-14_o_11.19.16

Oficiální vyjádření:

Snímka_obrazovky_2021-12-14_o_11.18.51

Přeložené oficiální vyjádření:

Překlad

Vysvětlení číslic v čísle šarže hotového přípravku - více info TU:

/* JH CSS */ /* JH CSS */