Kozí mléko

8 položek celkem
6119ef131fd44a74b2e506e707a61851
Novinka
Kód: 1556
Belita - Milk Line - Jemně čistící sprchový gel s PROTEINY MLADOSTI - 400ml
Novinka
144,17 Kč bez DPH
173 Kč
Kód: 1554
Belita - Milk line - Jemné odličovací mléko pro všechny typy pleti s proteinem mládí - 200 ml
Novinka
Kód: 1559
Belita - Milk line - Noční omlazující krém pro všechny typy pleti s proteinem mládí, 50ml
Novinka
123,33 Kč bez DPH
148 Kč
Kód: 1555
Belita - Milk line - Pleťové tonikum pro všechny typy pleti s proteinem mládí, 200ml
Novinka
123,33 Kč bez DPH
148 Kč
Kód: 1560
Belita - Milk Line - Rozjasňující CC krém 10v1 SPF15 30ml
Novinka
123,33 Kč bez DPH
148 Kč
Kód: 1551

Už starověké národy znaly blahodárné účinky kozího mléka na pleť a zdraví. Starořecký lékař Hippokrates používal kozí mléko jako lék proti mnoha nemocem. Dokonce se tvrdí, že Zeus byl nejsilnějším ze všech bohů právě díky pravidelné konzumaci kozího mléka.

A čím je kozí mléko tak prospěšné?

Právě jeho jedinečným složením. Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny jako kasein, globulin nebo albumin, ale je také bohaté na minerální látky jako vápník, hořčík, draslík a fosfor nebo vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, ale také lehce stravitelné tuky. Kromě toho obsahuje AHA kyseliny (konkrétně kyselinu mléčnou a citronovou) a kyselinu listovou, které hydratují a zvláčňují i ​​vysušenou pokožku a navíc mají antibakteriální účinek. Kozí mléko je také bohaté na antioxidanty, ceramidy či koenzym Q10, které bojují proti známkám únavy a stárnutí pleti.

Složení kozího mléka způsobuje, že při jeho konzumaci je naše tělo chráněny před škodlivými vlivy životního prostředí a celou řadou chorob. Je méně tučné než kravské, proto se pije při redukční dietě. Kozí mléko obsahuje velmi malé množství alfa S1 kaseinu, proto ho mohou pít i lidé s intolerancí laktózy. Pro kosmetické účely se využívají hlavně dvě složky kozího mléka, a to tuk a syrovátka.

Proč se kozí mléko používá v kosmetice?

Kosmetika s kozím mlékem nedráždí a naopak zklidňuje, proto je velmi vhodná pro citlivou a alergickou pleť. Hojně se používá k léčbě ekzémů, lupénky a různých vyrážek. Je vhodná i pro problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné. Obsažené látky pomáhají zmírňovat vznik vrásek a další projevy stárnutí pokožky. Je ideální pro regeneraci, zvláčnění a dodání pružnosti pleti, napomáhá korigovat drobné defekty pleti. Kozí mléko účinně působí i na spálení od sluníčka, protože dokáže uklidnit popálení a podporuje regeneraci kůže.

Účinky

  • léčí ekzémy a vyrážky
  • mírní projevy akné
  • dodává hydrataci vysušené pokožce
  • rozjasňuje a zvláčňuje
  • podporuje regeneraci pokožky
  • mírní projevy stárnutí pleti
  • stabilizuje pH pokožky