Vitamin B12 - 30 tablet

Kód: 3371
Množstevní sleva
169 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
13.10.2023
Položka byla vyprodána…

Vitamin B12 ovlivňuje široké spektrum životních pochodů, od růstu a dělení buněk a tvorby červených krvinek až po přeměnu živin z potravy na využitelnou energii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín B12 je základní živina, která pomáhá tělu vytvářet DNA, vyživuje mozek a nervový systém a pomáhá při tvorbě zdravých červených krvinek. Nedostatek B12 vás může vystavit vyššímu riziku vzniku konkrétního typu anémie, při kterém se cítíte slabí a unavení.

Jaké jsou výhody vitamínu B12?

  • Prevence a léčba deprese - Vitamín B12 hraje roli při produkci serotoninu, takže nedostatek může souviset s klinickou depresí. V jedné studii bylo zjištěno, že postižené starší ženy s nedostatkem B12 mají dvojnásobné riziko těžké deprese než ženy bez deficitu. Kromě toho byly vysoké hladiny vitaminu B12 spojené s lepší pravděpodobností zotavení z velké depresivní poruchy.
  • Snížené riziko makulární degenerace - Předpokládá se, že doplnění vitaminu B12 snižuje hladinu homocysteinu v krvi, což může pomoci zabránit věkem podmíněné makulární degeneraci, očnímu onemocnění, které může u starších dospělých způsobit slepotu.
  • Zdraví v těhotenství - Pokud má žena v počátečních stádiích těhotenství nedostatek vitaminu B12, je její dítě vystaveno zvýšenému riziku vrozených vad neurální trubice a nízké porodní hmotnosti. U matek s nízkou hladinou B12 je také pravděpodobnější, že potratí nebo předčasně porodí.
  • Zdraví mozku - Vitamín B12 je nezbytnou živinou pro neurony v mozku. Atrofie mozku, která se vztahuje na ztrátu neuronů v mozku, je spojena se ztrátou paměti a demencí.

Použití: Dospělí užívají 1 tabletu 1 krát denně s jídlem. Konzumovat pravidelně 1 měsíc.

1 dávka (jedna tableta á 0,1 g) obsahuje: 8 mg (320 %*) vitamínu B12, 4 mg (285,7 %*) vitamínu B6 (* % doporučené denní spotřeby).

Složení:

Obsah: 30 tablet

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: