Za studena lisované oleje #4 Olej z vlašských ořechů

Tento nutričně velmi hodnotný olej se svým složením odlišuje od ořechových olejů zejména vysokým obsahem bílkovin, sacharidů, vitamínů skupiny B, D, E, K, C a cholinu, minerálních látek (draslík, hořčík, železo, mangan, jód apod.) jako i sloučením nenasycených mastných kyselin zvláště kyseliny linoleové.

Vzácnost tohoto oleje spočívá nejen ve vysokém obsahu vitamínů skupiny E, ale také v tom, že představuje významný zdroj železa a manganu, které mají v lidském organismu stimulační roli v procesu krvetvorby.

Všechny tyto unikátní vlastnosti dělají z tohoto oleje jedinečný léčivý produkt, který můžete využít opravdu při velmi širokém spektru zdravotních problémů, jakož i na celkové upevnění vašeho zdraví.

Sáhnout by po něm měli hlavně pacienti v období rekonvalescence, po operacích a lidé v pokročilejším věku trpící onemocněním srdečně-cévního systému nebo cukrovkou.

mceclip0-5 

Oleji z plodů vlašského ořechu by se neměly vyhýbat ani kojící matky, sportovci a lidé vystavení zvýšené fyzické zátěži.

Léčivé účinky uvedeného oleje také oceníte při chronickém zánětu jater, nadměrné funkci štítné žlázy, při zvýšené kyselosti žaludečních šťáv nebo jako prostředek k podpoře hubnutí.

Možná nevíte, že tento olej působí jako účinný prostředek v boji proti hlístům, působí také jako projímadlo a celkově snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Již v dávné minulosti se používal také k léčbě tuberkulózy, přičemž celkově působí na podporu imunity, zpomaluje proces stárnutí a ochraňuje organismus od působení a vzniku karcinogenních látek.

Pokud trpíte bolestmi svalů a kloubů nebo kožními onemocněními, doporučujeme vám potírat si tímto olejem postižená místa nejlépe před spaním.

Silné protizánětlivé účinky předurčují tento olej k léčbě různých poranění kůže a sliznic (nehojící se rány, vředy apod.), jakož i ke zmírnění zánětlivých a jiných kožních onemocnění, jako např. psoriáza, ekzém a křečové žíly.

Olej najde i uplatnění v kosmetice, jelikož změkčuje a zvláčňuje suchou pokožku.

Z těchto důvodů vám jej doporučujeme používat večer namísto krému proti vráskám a určitě budete mile překvapeni jeho efektem.

Olej z plodů vlašského ořechu se také doporučuje užívat i mužům k podpoře a obnově jejich potence.

 CZ

Článek si pro vás připravil,

Juraj

Juraj fotka na Herbatica

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení