Kyselina askorbová - vitamín C - 200 tablet - HealthNA

Kód: 2152
Množstevní sleva
Značka: HealthNA
189 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024

Zvyšuje přizpůsobivost těla a jeho odolnost vůči infekcím, podporuje regenerační procesy. Prevence a léčba nedostatku vitaminu C.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zvyšuje přizpůsobivost těla a jeho odolnost vůči infekcím, podporuje regenerační procesy. Prevence a léčba nedostatku vitaminu C. 

Dávkování a způsob použití: Lék se užívá vnitřně po jídle. 

 • Prevence: dospělí v dávce 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) za den, děti od 5 let s dávkou 0,05 g (1 tableta) za den.
 • Na ošetření: dospělí 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) 3 - 5 krát denně, děti od 5 let 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) 2 - 3-krát denně.
 • V období těhotenství a kojení 0,3 g (6 tablet) za den během 10-15 dní, potom 0,1 g (2 tablety za den) za den.

Složení na jednu tabletku:

Aktivní složky: 0,05g kyseliny akorbové

Pomocné látky: cukr, škrobový sirup, slunečnicový olej, vosk, mastek, aromatická esence, chinolinové žluté barvivo E-104

Popis: 

Dražé zeleno-žluté nebo žluté barvy, kulatého tvaru a jednotné barvy. 

Indikační skupina:

Vitamín.

Farmakologické vlastnosti:

Kyselina askorbová se aktivně podílí na mnoha redoxních reakcích a má nespecifický všeobecný stimulační účinek na organismus. Zvyšuje přizpůsobivost těla a jeho odolnost vůči infekcím; podporuje regenerační procesy.

Příbalový leták:

Prevence a léčba nedostatku vitaminu C.

Jako pomocné prostředky: hemoragická diatéza, nazálně, děložní, plicní krvácení; předávkování antikoagulanty; choroby gastrointestinálního traktu doprovázené sníženou absorpcí vitaminu C; pomalu hojící se rány.

Zvýšená fyzická a psychická zátěž, období těhotenství a kojení, období rehabilitace po těžkých dlouhodobých onemocněních.

Nepoužívat při: 

Přecitlivělost na lék, tromboflebitida, tendence k trombóze, cukrovka.

Opatrně:

Hyperoxalatúria, selhání ledvin, hemochromatóza, talasemie, polycytémie, leukémie, sideroblastická anémie, deficit glukózy-6-fosfátdehydrogenázy, srpkovitá anémie, progresivní maligní onemocnění, těhotenství.

Vedlejší účinky:

 • Centrální nervový systém (CNS): bolest hlavy, pocit únavy, při dlouhodobém používání velkých dávek - zvýšená excitabilita CNS, poruchy spánku.
 • Poruchy trávení: podráždění gastrointestinální sliznice, nevolnost, zvracení, průjem, křeče žaludku.
 • Endokrinní systém: inhibice funkce ostrůvkové aparátu slinivky (hyperglykémie, glykosurie).
 • Močový systém: při použití ve vysokých dávkách - hyperoxalatúria a tvorba močových kamenů ze šťavelanu vápenatého.
 • Krevní oběh: trombóza, při požití ve vysokých dávkách - zvýšení krevního tlaku, rozvoj mikroangiopatií, myokardiální dystrofie.
 • Alergické reakce: kožní vyrážka, zřídka - anafylaktický šok.
 • Laboratorní ukazatele: trombocytóza, hyperprotrombinémia, erytropénia, neutrofilních leukocytóza, hypokalémie.
 • Jiné: hypervitaminóza, pocit horečky, při dlouhodobém užívání velkých dávek - zastavení sodíku (Na +) a tekutin, zhoršený metabolismus zinku (Zn2 +), mědi (Cu2 +).

Předávkování:

Při použití více než 1 g denně je možné pálení žáhy, průjem, problémy s močením nebo zbarvení moči, je možná hemolýza (u pacientů s deficitem glukózy-6-fosfát dehydrogenázy).

Pokud se vyskytnou jakékoliv nežádoucí účinky, přestaňte lék užívat a kontaktujte lékaře.

Interakce s jinými léky:

Zvyšuje koncentraci benzylpenicilinu a tetracyklinů v krvi; v dávce 1 g / den zvyšuje biologickou dostupnost ethinylestradiolu. Zlepšuje absorpci přípravků železa ve střevě; může zvýšit vylučování železa při použití s ​​deferoxaminem. Kyselina acetylsalicylová (KAS), perorální antikoncepční prostředky, čerstvé džusy a zásadité nápoje snižují absorpci. Při současném použití s ​​KAS se vylučování kyseliny askorbové močí zvyšuje a vylučování KAS se snižuje. KAS snižuje absorpci kyseliny askorbové asi o 30%. Zvyšuje riziko krystalurie při léčbě krátkodobě působících salicylátů a sulfanilamidem, zpomaluje vylučování kyselin ledvinami, zvyšuje vylučování léků, které mají zásaditou reakci (včetně alkaloidů), a snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi. Zvyšuje celkový clearance etanolu, který zase snižuje koncentraci kyseliny askorbové v těle. Chinolinové léky (fluorochinolony atd.), Chlorid vápenatý, salicyláty, glukokortikosteroidy při dlouhodobém používání vyčerpávají zásoby kyseliny askorbové. Při současném použití snižuje chronotropní účinek isoprenalinu. Při dlouhodobém nebo vysokém dávkování může disulfiram-ethanol interferovat. Při vysokých dávkách zvyšuje vylučování mexiletinu ledvinami. Barbituráty a primidon zvyšují vylučování kyseliny askorbové močí. Snižuje terapeutický účinek antipsychotik (fenothiazinových derivátů), tubulární reabsorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv.

Speciální pokyny:

Vzhledem k stimulačnímu účinku kyseliny askorbové na syntézu kortikosteroidních hormonů je třeba sledovat funkci nadledvin a krevní tlak. Při dlouhodobém používání velkých dávek je možná inhibice funkce ostrůvkové aparátu slinivky, proto se musí během léčby pravidelně monitorovat. U pacientů s vysokým obsahem železa v těle by kyselina askorbová měla používat v minimálních dávkách. Předpis kyseliny askorbové pacientům s rychle se množícími a intenzivně metastatickými nádory může průběh procesu zhoršit. Jako redukční činidlo může kyselina askorbová zkreslit výsledky různých laboratorních testů (glukóza v krvi, bilirubin, transaminázová aktivita, laktát-dehydrogenáza).

Použití během těhotenství a kojení:

Minimální denní potřeba kyseliny askorbové v trimestrů těhotenství II-III je asi 60 mg. Minimální denní potřeba na kojení je 80 mg. Mateřská strava obsahující dostatečné množství kyseliny askorbové je dostatečná k prevenci nedostatku vitaminu C u kojence (doporučeno, aby kojící matka nepřekročila maximální denní požadavek na kyselinu askorbovou).

 

Podmínky prodeje v lékárnách:

Bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování: 

Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřevyšující 25 °C.

Datum expirace: 

2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby expirace. 

Složení: viz obal

Země původu: Rusko

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
/* JH CSS */ /* JH CSS */