Sofia - Krém na nohy proti křečovým žilám s výtažkem z pijavice lékařské - 75 ml

Kód: 0196 0750 1588 Zvolte variantu
289 Kč 369 Kč 459 Kč od 289 Kč
Na dotaz Na dotaz Skladem (1 ks) Zvolte variantu
Balenie

Tento krém působí jako žilní tonikum při léčbě, stejně jako při prevenci žilní nedostatečnosti a křečových žilách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Křečové žíly versus pijavice

Při čtení článků zabývajících se chorobami asi každý zažil jeden zajímavý jev: mnoho příznaků onemocnění se shoduje s tím, co na sobě pozorujeme.

Když teď budeme o jedné (skutečně celkem časté) nemoci psát, nechceme vyvolat paniku nebo strach. Naším cílem je shrnout několik údajů o křečových žilách a poukázat na možnosti alternativní pomocné léčby. 

Pokud se Vás nebo Vašich blízkých tento problém týká, zřejmě následující odstavec přeskočíte, nebo si v něm najdete něco nového, co jste dosud nevěděli. 

Co to jsou křečové žíly:

Je to chronické onemocnění žilního systému, které má původ v poškození žilní stěny. Může být viditelné, pokud jde o poškození vnějších žil (metličky, vystouplé žíly, nepěkné „boule“, oteklé nohy, bércové vředy…) ale také nemusí – tehdy jde o onemocnění vnitřních žil (například poškození žil v oblasti pánve u žen).

Takzvané červené nebo nafialovělé metličkové žilky my ženy považujeme za kosmetický problém, ale není to úplně tak – je to jeden z prvních nenápadných příznaků, že s naším žilním systémem něco děje.

Jak vlastně křečové žíly vznikají:

 • genetická predispozice
 • věk
 • těhotenství, užívání antikoncepce
 • nadváha a obezita
 • nedostatek pohybu a nepřiměřená svalová zátěž
 • nevhodné oblečení a obutí (těsné spodní prádlo, vysoké podpatky)
 • kouření
 • strava s nízkým obsahem vlákniny, zácpa
 • překonaná trombóza

 

Základem léčby je kvalitní diagnostika – návštěvu lékaře netřeba odkládat, pokud nohy otékají, objevují se vnější příznaky jako křeče v lýtkách, bolesti po dlouhodobém sezení nebo stání či pocitu horkých nohou.

A jak si tedy pomoci, když už se některý z příznaků objeví? Existují různé méně či více účinné metody. Většinou se jedná o různé doplňkové krémy obsahující obvykle účinné komponenty rostlinného původu. Na internetu při pátrání narazíte i na alternativní možnosti léčby. Jednou z nejčastějších je tzv. hirudoterapie – léčba pijavicemi. V Čechách není tento způsob léčby přednášený na lékařské fakultě, ale v Moskvě je možné tento obor vystudovat a pracovat jako řádný lékař – hirudolog. Léčba pijavicemi spočívá v přikládání těchto „zvířátek“ v příslušném počtu na příslušná místa a ta díky látkám, které vypouštějí po přisátí se do rány, léčí.

Jejich sliny totiž obsahují následující zajímavé složky:

 • antitrombotické látky: rozpouští krevní sraženiny
 • trombolytické látky: rozpouští již vzniklé sraženiny
 • látky upravující krevní tlak
 • látky, které obnovují poškozený povrch cévek a žil
 • látky snižující množství cholesterolu v krvi a bránící usazování cholesterolu v cévách
 • látky aktivizující obranyschopnost organismu (zvyšují činnost fagocytů)

 

Jedna z možností, jak využít léčivé účinky pijavic, je jejich přikládání. Ale existuje i jiná, schůdnější možnost: využít léčivé schopnosti pijavic v podobě extraktu namíchaného do krému.

Aplikace je jednoduchá a pokud spolu s používáním tohoto pomocného přípravku dopřejete nohám občasný odpočinek a správnou dávku pohybu, bude se Vám chodit o mnoho lehčeji.

Přejeme Vám lehký a bezbolestný krok.

O tomto tématu jsme psali i v článku na blogu.

Složení: voda, emulze č.3, extrakt pijavice lékařské, ořechový olej, silice z čajového stromu, olej z rakytníku, výtažek z koňského kaštanu, šípkové růže, heřmánku, přesličky, zeleného čaje, břízy, aloe vera, ginko biloby, vitamíny A a E, hydrolizát kolagenu, D-panthenol, vitanol.

Způsob použití: krém rovnoměrně roztírejte po nohách v směru odspodu nahoru v průběhu 2-3 minut 2–3 x denně po dobu 3–5 týdnů. Upozornění: individuální alergie na některou ze složek. Krém nevtírat do otevřených ran, sliznice, do hnisajících ran, při hluboké cévní trombóze. 

Upozornění: v případě alergické reakce okamžitě přestat s používaním a konzultovat s lékařem.

Obsah: 75ml

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Sofia - Krém na nohy proti křečovým žilám s výtažkem z pijavice lékařské - 75 ml Sofia - Krém na nohy proti křečovým žilám s výtažkem z pijavice lékařské - 75 ml
5
PP Avatar autora | 22.3.2019
Nadmíru spokojen. Aplikováním na rozbouřené dolní končetiny došlo do druhého dne k neuvěřitelnému uklidnění.
Sofia - Krém na nohy proti křečovým žilám s výtažkem z pijavice lékařské - 75 ml Sofia - Krém na nohy proti křečovým žilám s výtažkem z pijavice lékařské - 75 ml
3
Avatar autora | 12.8.2017
ještě nevím....