Moringa Bio Calcium - Moringa Caribbean - 120 kapslí + Náhodně vybraný dárek

Kód: 3405
1 229 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Položka byla vyprodána…

Čistý prášek ze sušených listů Moringa Caribbean ve vegan kapslích obohacený o Bio Calcium Ovovital® a vitamín D3.

Moringa Caribbean Bio Calcium je ideálním přípravkem k doplnění denní potřeby vápníku při prevenci osteoporotických symptomů. Vhodný hlavně pro těhotné a kojící ženy, ženy v menopauze, muže vyšších věkových skupin, děti od 3 let a dospívající v období intenzivního růstu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aktivní látky:

 • MORINGA

Seznamte se s rostlinou - moringou olejodárnou. V rodné Indii a Nepálu je známá jako „zázračný strom“ a „strom života“. Dnes se pěstuje také v Africe, Latinské Americe a Asii. Prášek moringy vyrobený z listů stromu moringy má řadu vědecky podložených výhod. Tato superpotravina se používá jako tradiční lék ve fytomedicíně a ayurvedickém léčení již tisíce let.

Moringa je zdrojem 46-ti přírodních antioxidantů, působí jako prevence proti chřipce a virózám. Osvědčila se u diabetiků - snižuje hladinu cukru v krvi. Také pomáhá proti únavě a stresu. Vzácný přírodní prvek Zeatin zpomaluje stárnutí buněk - anti-aging faktor, působí proti vráskám, vyznačuje se pozitivním účinkem na pleť.

 • VÁPNÍK

Vápník se v lidském těle vyskytuje ve velkém množství, přibližně 1 kilogram. Pro lidský organismus je nepostradatelný především proto, že tvoří základ kostního skeletu a zubů. V kostech máme až 99% z celkového množství vápníku v našem těle. Kromě toho se podílí na srdeční činnosti, regulaci nervosvalové činnosti a je jedním z faktorů srážení krve.

Naše tělo přirozeným způsobem získává vápník z pestré a vyvážené stravy. Je obsažen v mléce, v sýrech, brokolici, vejcích, ořechách a různých semínkách, také v zeleném čaji.

Nedostatek vápníku v organismu se může projevit například zvýšenou kazivostí zubů, tetanií (onemocnění nervového systému), změnami na kostech a dermatologickými problémy (ekzém, lámavost vlasů). Nejdůležitějším důsledkem nedostatku vápníku jsou osteoporotické symptomy projevující se nejčastěji u postmenopauzálních žen a starších mužů. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním, mají kosti více náchylné ke zlomeninám. U žen je toto onemocnění častější zejména z důvodu, že po menopauze u nich dochází k úbytku hormonu estrogenu, což vede k úbytku kostní hmoty. Právě dostatečný příjem vápníku může tento proces velmi výrazně zpomalit.

BIO Calcium OVOVITAL® je ideálním přípravkem pro doplnění denní potřeby vápníku při prevenci osteoporotických symptomů. Obsahuje čistě přírodní vápník a důležité minerály, které vstřebávání vápníku podporují: hořčík, fosfor, stroncium, měď a zinek. Zároveň neobsahuje žádné přídavné chemické látky, jako barviva a příchutě, které zatěžují organismus. Je proto vhodný i pro lidi s alergiemi, pro děti, diabetiky, fenylketonuriky, celiatiky, jakož i lidi s laktózovou intolerancí. Moringa Caribbean Bio Calcium s vitamínem D3 je vhodné také pro dospívající v období intenzivního růstu, osoby s nedostatečnou fyzickou aktivitou a sedavým způsobem života, kuřáky a osoby nadměrně konzumující kávu a alkohol.

BIO Calcium OVOVITAL® se od běžných kalciových přípravků výrazně odlišuje tím, že se nejedná o chemicky připravovanou vápenatou sůl, ale o přírodní produkt připravený z vaječných skořápek. Vysoká biologická dostupnost – má až o 30% vyšší vstřebatelnost – je zajištěna díky unikátnímu složení: vápník, stopové prvky a biogenní látky.

Vápník

 • je potřebný k udržení zdravých kostí a zubů
 • přispívá k normálnímu fungování svalů
 • přispívá k normální srážlivosti krve
 • přispívá ke správné látkové přeměně na tvorbu energie

Velmi důležitým partnerem pro správnou hladinu vápníku v krvi je vitamín D.

Zajímavost: Překvapivě potravinou nejbohatší na vápník je mák. Obsahuje až dvanáctkrát více vápníku než mléko (i makovým koláčem děláme něco pro své zdraví). S některými látkami obsaženými v rostlinách (např. kyselina šťavelová), tvoří vápník nerozpustné komplexy, čímž je jeho vstřebávání výrazně sníženo. Tuto skutečnost by měli mít na zřeteli zejména vegetariáni a vegani.

 • VITAMIN D3

Vitamin D3 (cholekalciferol) patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Je to nejdůležitější vitamín ze skupiny vitamínů D. Lidský organismus tento vitamín přirozeně přijímá v potravinách živočišného charakteru, zejména v rybím tuku, játrech, vaječném žloutku a v mléce. Především se ovšem tvoří v pokožce pomocí UVB slunečního záření, které je jeho nejdůležitějším zdrojem. Nedostatek vitamínu D3 se projevuje také v oslabení imunity.

Vitamin D3:

 • přispívá ke správnému vstřebávání a využití vápníku a fosforu v organismu
 • přispívá k normální hladině vápníku v krvi
 • přispívá ke správnému fungování imunitního systému

Vhodné i pro diabetiky, celiatiky a fenylketonuriky. Neobsahuje lepek, umělé příchutě, sóju, zbytky ořechů, arašídů, vajec, laktózu a jiné alergeny. Přípravek je vhodný i pro diabetiky, celiatiky a fenylketonuriky.

Nutriční údaje:

v 1 kapsli Denní dávka pro dospělé % RVH
Moringa Caribbean + 200 mg 800 mg -
Bio Calcium Ovovital® 75 mg 300 mg 37,5 %
Vitamín D3 (cholekarciferol) 5 µg 200 IU / 20 µg 400 %
+ Podíl referenční výživové hodnoty není stanovený 

 Čistý prášek Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku % Referenční výživové hodnoty RVH
Vápník Ca 1 257 mg 157 %
Hořčík Mg 162 mg 43 %
Železo Fe 5,8 mg 41 %
Zinek Zn 3,1 mg 31 %
Fosfor Ph 207 mg 29,5 %
Vitamín E (tokoferol) 116 mg 967 %
Vitamín C 321 mg 401 %
Vitamín A (retinol) 1,0 mg 125 %
Vitamín B3 (niacin) 3,4 mg 21,3 %

Doporučené dávkování:

 • Doporučená denní dávka dospělí – 4 kapsle (2 × 2 kapsle) denně
 • Doporučená denní dávka pro teenagery a děti 3-18 let: 2 × 1 kapsle denně
 • Užívat po jídle, zapít alespoň 200 ml vody

Upozornění: Doporučenou denní dávku nepřekračujte. Doplněk stravy není náhradou vyvážené a pestré stravy.

3405_1

Obsah: 120 kapslí

Země původu: Slovensko

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
/* JH CSS */ /* JH CSS */