Změkčovač vody (pap. Sáček 850 g)

Kód: 02560
179 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
17.5.2021

V mnoha domácnostech teče z vodovodu tvrdá voda, která při praní způsobuje vyšší spotřebu pracího prostředku a šednutí prádla. Se změkčovačem vody se můžete obou problémů zbavit. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co to je, jak to funguje

Změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály z vody a tím vodu tzv. změkčit. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako šednutí.

K čemu se používá

Změkčovač vody výrazně zlepšuje výsledek praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zapraní a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích, např. Mýdlové vločky, mýdlový sliz).

 Jak se používá

Tvrdost vody jednoduše určíme Testovacím páskem. Podle tvrdosti vody nastavte dávku změkčovače i pracího prostředku (stačí udělat jen jednou, tvrdost vody zůstává v jedné lokalitě stejná).

Změkčovač nasypeme do zásobníku na prací prášek spolu s pracím prostředkem.

Dávkování na 4-5 kg ​​prádla:

 

TVRDOST VODY PODLE TESTOVACÍHO PÁSKU:

K pracímu gelu YELLOW & BLUE přidat:

K pracímu prášku YELLOW & BLUE přidat:

K mýdlovým vločkám YELLOW & BLUE nebo mýdlovému slizu přidat:

Měkká>4°dH

- - 20 g/1 vrchovatá polévková lžíce 

Středně tvrdá >8,4°dH

-

20 g/1 vrchovatá polévková lžíce 

50 g /2,5 vrchovatých polévkových lžic

Tvrdá >14°dH

40 g/2 vrchovaté polévkové lžíce

50 g /2,5 vrchovatých polévkových lžic

60 g/3 vrchovaté polévkové lžíce

  

Možná Vám vrtá v hlavě

Je změkčovač ekologický?

  • V našem změkčovači používáme minerální látky (zeolit, uhličitan sodný) a organické látky (citrát sodný), které v ekologických pracích prostředcích nahrazují běžně používané fosfáty a fosfonáty.
  • Zeolity jsou změkčovače přírodního původu, jsou složkou jílů, a mají schopnost vázat zejména hořčík a vápník, nejčastějších původců tvrdosti vody. Samy jsou nerozpustné a stávají se jednou ze složek usazeného kalu v čističkách. Uhličitan sodný je známý jako soda na praní a citran sodný je konzervant, který se používá například i do limonád a ochucených piv.
  • Fosfáty a fosfonáty považujeme v Tierra Verde za nežádoucí, protože způsobují eutrofizaci ( "kvetení") vody se všemi nepříznivými důsledky tohoto jevu. Fosfáty jsou již několik let zakázané na praní, ale bývají používány v konvenčních prostředcích do myček nádobí. Fosfáty nahradili po jejich zakázání v pracích prostředcích tzv. fosfonáty, mají však podobný vliv na vodu.

Jak správně ekologicky prát? Není to velmi náročné?

  • Jednoduchý návod představuje Desatero ekopraní a podrobnější vysvětlení proč a jak podle desatera postupovat, naleznete v Kurzu ekopraní. Na případné další otázky vám rádi odpovíme, napište nebo zavolejte.

2560

Bezpečnostní opatření: UPOZORNĚNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, pokud jsou nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Pokud přetrvává podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc / ošetření. Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

Bezpečnostní značky: dráždivé

Tento výrobek má eco certifikát, více informací se dozvíte zde. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: