Solnce Altaja - Ivan - čaj - 50g

Kód: 1418
119 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
6.5.2021
Položka byla vyprodána…

Z poznatků tradiční medicíny je známo, že Ivan-čaj (čaj z vrbovky) zlepšuje imunitu, je výborným antioxidantem, zlepšuje kvalitu usínání, má mírně uklidňující účinky, zlepšuje celkovou výkonnost organismu. Je vhodný jako doplňková léčba při arterioskleróze, vysokém krevním tlaku, cystitidě, onemocněních pohlavního ústrojí, vředové chorobě žaludku, anémii nebo psychické vyčerpanosti. Více o čaji v našem článku zde.

Detailní informace

Detailní popis produktu

IVAN-ČAJ nebo čaj, který má jméno.
Dobré jméno nadevše. Pokud si Vás váží pro Vaše vlastnosti, práci, která po Vás zůstává nebo proto, že přinášíte ze svého do svého okolí cokoliv pozitivně - máte dobré jméno. Jeho vybudování však cosi stojí a trvá určitý čas.

Ale nejen člověk má dobré jméno, tedy je čímsi známý, vyhledávaný a přitažlivý. I čaje (o jednom z nich se zde dočtete) jsou takové. Černé, zelené, bílé, ovocné, bylinkové ...

Některé jsou nepijte, některé průměrné a některé mají své jméno a dobrý zvuk nejen mezi fajnšmekry. Zkrátka a dobře, voňavá šálek tohoto nápoje má něco "do sebe".

Ivan čaj je vlastně sušený list vrbovky úzkolisté (lat. Epilobium angustifolium), ve kterém mohou být přimíchány květiny této byliny, která roste v mírném pásmu severní polokoule. Koncem července rozkvete nádhernými bledě květy a její velké skupiny jsou ozdobou lesních mýtina, luk nebo řídkých lesíků. Bývá vysoká od 50 do 150 cm. Listy jsou světle zelené, kopinaté, ukončené jemnou špičkou. Tolik z moudrých herbářů.

 

Proč se vlastně vrbovka jmenuje IVAN-ČAJ?

Vysvětlení mají různé zdroje připraveny několik, mě zaujaly tyto:

 • Listy vrbovky připomínají tak tří listy vrby a rusky se vrba řekne "ívá" odtud je jen krok ke IVAN-ČAJ
 • Ivan - typické ruské jméno, které nosili bohatýři, udatní, silní, krásní, mladí, přitažliví - tedy jedním slovem mužní.
 • Když v minulosti zkušeností lidé ověřili, že pití odvaru z vrbovky má podpůrný vliv na potenci tak se z této rostlinky stal IVAN-ČAJ
 • V jedné vesnici žil Ivan - miloval louky, lesy a rozuměl rostlinám tak, jako málokdo. Nosil oblečenou červenou košili a vždy, když se na zelené louce cosi zarudlých, lidé říkali: To je IVAN, ČAJ hledá.

Nač je neprávem pozapomenutý IVAN-ČAJ dobrý?

Budu vycházet ze složení vrbovky: třísloviny, sliz, celulóza, vitamin C, železo, měď, mangan, draslík, vápník, titan, molybden, taniny a silice. Výsledky podrobného výzkumu přinášejí širší seznam látek, které jsou užitečné, ale zde uvedené jsou nejpodstatnější, protože díky nim IVAN-ČAJ:

 • působí protizánětlivě (vitamin C)
 • má hojící účinky na podrážděnou sliznici žaludku a střeva (pomáhá při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku)
 • díky obsahu některých prvků pomáhá při onemocněních prostaty a také problémech s potencí (není náhradou klasické léčby takových onemocnění)
 • působí jako jemné sedativum při rozrušení, je vhodný pro lidi nadměrně podrážděných, zklidňuje a zlepšuje náladu
  migrény a bolesti hlavy
 • nedostatek železa

A na závěr: jak si připravit voňavou šálek:

Do nahřáté šálku vložit 1 sáček, zalít vroucí vodou a nechat louhovat cca 10-15 minut. Lze dochutit medem (nebo cukrem). Jeho výhodou je, že se dá popíjet i studený a může stát v šálku i 24 hodin, aniž ztratil cosi ze svých účinků.

Způsob použití: 1 PL zalít 200 ml horké vody, nechat louhovat 10-15 minut, přecedit,
nechat mírně vychladnout a pít jako běžný čaj.

Složení: list a stonek vrbovky -100%

Upozornění: Doporučené dávkování se nesmí překračovat. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí. Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

Objem: 50 g

Země původu: RU

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: