Za studena lisované oleje #2 Amarantový olej

Určitě už mnozí z vás slyšeli o blahodárném a léčivém účinku přírodních látek za studena lisovaných olejů na lidský organizmus.

V každém případě vás možná zaujme popis léčivých účinků některých méně známých druhů přírodních olejů a několik tipů. 

Na začátek zkusme porozumět tomu, když někdo řekne: Amarantový olej

Amarant1

Amarantový olej je vzácný hlavně pro svůj obsah účinné látky - skvalen, který je základní složkou kožní tkáně, jakož i jiných buněk lidského organismu.

V amarantovém oleji tvoří až 8%. Skvalen v lidském těle spolu s vodou působí jako intenzivní okysličovač buněk, jelikož má díky svému jedinečnému chemickému složení vysokou schopnost vázat kyslík a přenášet jej do všech tkání organismu. A právě dostatek kyslíku ve tkáních je předpokladem jejich správné výživy s obsahem správného množství všech důležitých živin. V opačném případě se v buňkách tkání hromadí různé nežádoucí oxidanty a volné radikály, které při nadbytku způsobují vážné zdravotní problémy včetně zhoubných onemocnění.

Mnozí odborníci proto považují skvalen obsažený v tomto oleji za velmi účinnou látku jak v prevenci, tak v léčbě zhoubných onemocnění.

Při pravidelném užívání tohoto oleje můžete také významně přispět k výraznému posílení svého imunitního systému, čímž předejdete mnoha vážným onemocněním.

Další významnou vlastností této látky je její schopnost snadno se vstřebávat do buněk a pronikat tak do celého organismu, který navíc účinně ochraňuje před radiací.

Tento efekt způsobuje skutečnost, že skvalen se v organismu přeměňuje na vitamín D, který tuto ochranu zajišťuje.

Původním zdrojem skvalenu byla játra vzácného hlubinného žraloka, avšak tento, jakož i jiné zdroje obsahovaly nižší koncentrace uvedené účinné látky, než je tomu právě v případě amarantového oleje (až 8%).

Z výše uvedených důvodů má tento vzácný olej široké využití při léčbě a prevenci různých onemocnění, jakými jsou kromě již zmíněných onkologických i srdečně-cévní onemocnění, různá infekční, plísňová a kožní onemocnění (ekzémy, herpes, psoriáza, dermatitidy, akné, popáleniny, proleženiny a pod.). Pomáhá také při léčení a zmírňování příznaků onemocnění trávicího traktu, při různých poraněních kůže, při bodnutí hmyzem a infekcích sliznic.

Účinná látka obsažená v amarantovém oleji dokonce podporuje odvádění radionuklidů a solí těžkých kovů z organismu.

Výrobky z amarantu naleznete u nás na e-shopu :-)

 

Článek si pro vás připravil,

Juraj

Juraj fotka na Herbatica

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení