Není manuka jako manuka, poznáte ten pravý?

Na našem trhu se v poslední době objevili spekulanti, kteří nabízejí manuka medy, které nejsou pravé. Rýžování na vysoké ceně produktu je pro ně tak zajímavé, že jsou schopni lhát a nechat stranou poctivost a slušnost. Jak se máte ujistit, že med, kteří kupujete je ten pravý?

Společnost Manuka Health New Zealand byla založená v roce 2006. Inspirací k tomu se stal objev dosud neznámé, pravému Manuka medu vlastní sloučeniny methylglyoxal a fakt, že novozélandské včelí produkty mají jedinečné účinky na lidský organismus. Manuka Health svojí existencí přispěla ve velké míře k vytvoření standardů ochraňujících Manuka med, který vykazuje speciální antibakteriální aktivitu.

Tuto společnost dnes tvoří tým specialistů (asi 1,5 miliardy včel a 140 lidí), kteří pečlivě vytvářejí medy Manuka.

ManukaHoney_FB-1024x538

Proč byste se měli rozhodnout právě pro Manuka med ze společnosti Manuka Health?

 • Neboť v první řadě chcete mít doma pravý Manuka med, jehož vlastnosti ho proslavily po celém světě.
 • Tato společnost je jedním z největším vývozců Manuka medů a jako jediná se specializuje výhradně na využití přírodní síly včelích produktů.
 • Jako první zavedla obchodní označení kvality medů Manuka – metodou MGO™, která je založená na měření obsahu methylglyoxalu v medu.
 • Šarže Manuka medu testuje v prostorách vlastní továrny v Te Awamutu na Novém Zélandu. To proto, aby zabezpečila vysokou kvalitu a čistotu svých produktů.
 • Nastavila systém, který sleduje pohyb medu od včelaře přes regál až po jeho cestu do jakéhokoliv koutu světa.
 • Všechny složky, které jsou v jednotlivých produktech, musí splňovat přísné normy kvality a bezpečnosti. Její produkty jsou označené těmito certifikáty kvality:
  brc-borderiso-borderianz-borderrmp-bordercqc-border

 

A získala též certifikáty kvality ke složkám svých produktů:

kosher-check-borderkiwi-kosher-borderhalal-logo-border                                                                                                                                                                                                                                           

 • Je členem asociace UMFHA sdružující certifikované producenty Manuka medu pod licenčním číslem 1074.
 • Má dlouhodobě udržitelný zdroj medu z úlů v odlehlých a nedotčených oblastí Nového Zélandu.
 • Řídí a stará se o jednotlivé kroky procesu – od úlu přes výrobu až po balení. Právě proto může svým zákazníkům garantovat autentické produkty od včel. A to testované a se zaručenou čistotou a kvalitou.

Manuka Health má ve svém vlastnictví na Novém Zélandu přibližně 10 tisíc úlů, k dalším 10 tisícům úlů má douhodobé smlouvy s externími včelaři.

image002image001

Bonusový TIP: Čím vyšší je obsah MGO™, tím je Manuka med vzácnější. Někteří výrobci jeho obsah vůbec neuvádějí, nebo jej v Manuka medu uměle zvyšují zahříváním, což je však pro společnost Manuka Health nepřípustná praktika. K potvrzení, že med nebyl zahřátý, se používá test na obsah látky HMF, který zároveň vypovídá o věku medu, a test aktivity enzymu diastázy, který absolvuje každá šarže medu zpracovaného v Manuka Health.        

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení