Přírodní barvy na vlasy HENA

Vlasy jsou korunou krásy a mít je zdravé, lesklé a husté, to je sen nejen každé ženy, ale také muži si na jejich kvalitě a vzhledu potrpí.
Přírodní barvy na vlasy bez obsahu syntetických látek a amoniaku jsou ideální volbou pro každého, kdo chci svým vlasům dopřát to nejlepší, co příroda nabízí.

#ShowMore#

 

Jednou z populárních přírodních alternativ k syntetickým barvám na vlasy, která poskytuje trvalou barvu, zvyšuje objem vlasů a zlepšuje jejich zdraví, je HENNA.
Henna je přírodní barvivo, které se již po tisíciletí používá nejen pro barvení vlasů, ale celkovou ozdobu těla – nehtů i pokožky. Vyrábí se ze sušených listů a stonků rostliny Lawsonia Inermis, které se následně pomelou na prášek. Roste převážně v Indii s v severní Africe. V dnešní době se stala součástí mnoha kosmetických přípravků a získává si stále větší popularitu. Proč?

Henna totiž poskytuje řadu výhod a to i včetně zdravotních benefitů. Jedním z významných je její čistota a zdravotní nezávadnost.
Henna je totiž čistě přírodní látka, která neobsahuje žádné chemikálie, které by mohly poškodit vlasy nebo narušit vlasovou pokožku. Právě naopak, henna může výrazně pomoci v boji proti lupům, zmírnit svědění a podráždění a celkově zlepšuje kondici vlasů. Je proto vhodná i pro alergiky, nebo pro lidi trpící ekzémy.
Díky tomu, že henna neproniká do hloubky vlasu, ale působí jen na jeho povrchu (obaluje se na vlas ve vrstvách), nenarušuje vlasovou strukturu. Tím chrání vlasy před lámáním, minimalizuje třepení konečků a zpevňuje je.

Henna obsahuje několik účinných látek, které mají pozitivní vliv i na růst vlasů a posilují jejich kořínky. Mezi významné patří například taniny, které pomáhají při uzavírání vlasových pórů a tím pomáhají zmírnit vypadávání vlasů.
Henna obsahuje také kyselinu pantotenovou (vitamin B5), která pomáhá zlepšit kvalitu vlasů a podporuje také jejich růst. Vitamin C a E, které jsou také přítomny v henně, poskytují antioxidační ochranu a zabraňují poškození vlasů, které způsobují nestabilní volné radikály.
Některé přírodní barvy na vlasy jsou kromě obsahu henny obohacené také o další přírodní složky, jako jsou byliny a oleje, které poskytují dodatečné výhody pro vlasy a zvyšují jejich blahodárné účinky na vlasy. Oblíbenou ingrediencí přírodních barev na vlasy z naší nabídky jsou například arganový olej, ricinový olej, lopuchový olej nebo šťáva z aloe vera a pod.

Pokud bychom měli shrnout výhody používání henny jako barvy na vlasy, tak mezi ty nejvýznamnější bychom určili zařadili tyto:

 • pomoc při vypadávání vlasů
 • pomoc v boji proti lupům
 • výživa, hydratace a ochrana vlasů před zničením
 • barvení v pohodlí domova + finanční úspora
 • variabilita odstínů a jejich vzájemná kombinace – jednotlivé barvy můžete spolu kombinovat a namícháte si vždy jedinečný a sytý odstín
 • dlouhá trvanlivost henny na vlasech
 • bezpečnost a čistota – henna obvykle nezpůsobuje alergické reakce
 • použití je vhodné pro těhotné a kojící ženy
 • je vhodná i na šediny

Přestože henna nemá jen výhody, její nevýhod není až tak mnoho, zmíníme však některé, které podle nás stojí za zmínku:

 • časová náročnost – nanášení henny vyžaduje jistou zručnost a pracnost a také je zapotřebí delší dobu na působení henny
 • henna nemá zesvětlující účinky
 • problematičtější je také přechod na opětovné barvení syntetickými barvami. Je třeba si počkat na odrůst vlasů nebo vlasy barvené hennou ostříhat

Pokud upřednostňujete přírodní produkty a hledáte šetrnou alternativu k chemickým barvám na vlasy, vyzkoušejte některou z přírodních barev na vlasy z naší nabídky. Díky henně se budete moci těšit zdravým a krásným vlasům s trvalou barvou, která vám dlouho vydrží.

♥ Přestože je správný spisovný výraz "henna", na našem e-shopu používáme výraz "henna". Děláme tak ze dvou důvodů. Za prvé, tento výraz se u nás V Česku více zdomácněl a je více preferován a je populární mezi našimi zákazníky. Za druhé, chceme se přizpůsobit mezinárodnímu názvu tohoto produktu, který je znám a oblíben po celém světě. Doufáme, že vám to nevadí a že si u nás najdete henu nebo hennu podle svého vkusu a potřeby 😊

4 položek celkem
Henna íránská přírodní pro všechny typy vlasů, bezbarvá - Fitokosmetik - 25g
Množstevní sleva
40 Kč bez DPH
49 Kč

Tato kvalitní bezbarvá íránská henna je účinným přírodním prostředkem pro posílení vlasů, stimulaci jejich růstu. Zároveň vlasy vyživuje a brání jejich vypadávání. Tato henna...

Kód: 1167
Henna íránská přírodní, bezbarvá Fitokosmetik 25g
Množstevní sleva
40 Kč bez DPH
49 Kč

Bezbarvá přírodní henna je účinným přírodním prostředkem pro péči o vlasy, pokožku hlavy a celé tělo. Má astringentní (stahující), čistící a dezinfekční účinky. Henna zároveň...

Kód: 4454
Basma íránská pro barvení a posílení vlasů, přírodní Fitokosmetik 25g
Množstevní sleva
40 Kč bez DPH
49 Kč

Basma je rostlinná barva na vlasy určená k barvení a posílení vlasů. Dodá vašim vlasům hluboký chladný černý odstín s jemnými odlesky indigové modré. Výsledný barevný tón se...

Kód: 4453
download (3)
Tip Množstevní sleva
82 Kč bez DPH
99 Kč

Posilující krémová bezbarvá íránská henna.  

Kód: 2013
/* JH CSS */ /* JH CSS */