Ivan čaj sypaný - vrbovka úzkolistá - sypaný - 60g

Kód: 4047
Množstevní sleva
Značka: Herbatica
239 Kč
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Ivan čaj působí protizánětlivě a působí uklidňujícím na nervový systém. Používá se na žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, zánět žaludku způsobený zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ivan čaj je vlastně sušený list vrbovky úzkolisté (lat. Epilobium angustifolium), ve kterém mohou být přimíchány květiny této byliny, která roste v mírném pásmu severní polokoule. Koncem července rozkvete nádhernými bledě květy a její velké skupiny jsou ozdobou lesních mýtina, luk nebo řídkých lesíků. Bývá vysoká od 50 do 150 cm. Listy jsou světle zelené, kopinaté, ukončené jemnou špičkou. Tolik z moudrých herbářů.

Proč se vlastně vrbovka jmenuje IVAN-ČAJ?

Vysvětlení mají různé zdroje připraveny několik, mě zaujaly tyto:

  1. Listy vrbovky připomínají tak tří listy vrby a rusky se vrba řekne "ívá" odtud je jen krok ke IVAN-ČAJ
  2. Ivan - typické ruské jméno, které nosili bohatýři, udatní, silní, krásní, mladí, přitažliví - tedy jedním slovem mužní. Když v minulosti zkušeností lidé ověřili, že pití odvaru z vrbovky má podpůrný vliv na potenci tak se z této rostlinky stal IVAN-ČAJ
  3. V jedné vesnici žil Ivan - miloval louky, lesy a rozuměl rostlinám tak, jako málokdo. Nosil oblečenou červenou košili a vždy, když se na zelené louce cosi zarudlých, lidé říkali: To je IVAN, ČAJ hledá.

Nač je neprávem pozapomenutý IVAN-ČAJ dobrý?

Budu vycházet ze složení vrbovky: třísloviny, sliz, celulóza, vitamin C, železo, měď, mangan, draslík, vápník, titan, molybden, taniny a silice. Výsledky podrobného výzkumu přinášejí širší seznam látek, které jsou užitečné, ale zde uvedené jsou nejpodstatnější, protože díky nim IVAN-ČAJ:

  • působí protizánětlivě (vitamin C)
  • má hojící účinky na podrážděnou sliznici žaludku a střeva (pomáhá při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku)
  • díky obsahu některých prvků pomáhá při onemocněních prostaty a také problémech s potencí (není náhradou klasické léčby takových onemocnění)
  • působí jako jemné sedativum při rozrušení,
  • je vhodný pro lidi nadměrně podrážděných, zklidňuje a zlepšuje náladu migrény a bolesti hlavy
  • nedostatek železa

A na závěr: jak si připravit voňavý šálek:

Do nahřátého šálku vložit 1 sáček, zalít vroucí vodou a nechat louhovat cca 10-15 minut. Lze dochutit medem (nebo cukrem). Jeho výhodou je, že se dá popíjet i studený a může stát v šálku i 24 hodin, aniž ztratil cosi ze svých účinků.

Způsob použití:Zalijte 1-2 čajové lžičky 500ml horké vody - ne více než 80-90℃. Čaj louhujte 5-7minut.

Upozornění: Doporučené dávkování se nesmí překračovat. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí. Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nekonzumovat při individuální intoleranci na jednotlivé složky. Skladujte na suchém a chladném místě s relativní vlhkostí vzduchu nejvýše
70 %.

3368

Objem: 60 g

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
/* JH CSS */ /* JH CSS */