Rozšířený popis produktu: Gel s extraktem z pijavic - chladivý - Sofia

Tento článek pojednává o tomto produktu. 

Křečové žíly versus pijavice

Při čtení článků zabývajících se chorobami asi každý zažil jeden zajímavý jev: mnoho příznaků onemocnění se shoduje s tím, co na sobě pozorujeme.

Když teď budeme o jedné (skutečně celkem časté) nemoci psát, nechceme vyvolat paniku nebo strach. Naším cílem je shrnout několik údajů o křečových žilách a poukázat na možnosti alternativní pomocné léčby. 

Pokud se Vás nebo Vašich blízkých tento problém týká, zřejmě následující odstavec přeskočíte, nebo si v něm najdete něco nového, co jste dosud nevěděli. 

Co to jsou křečové žíly:

Je to chronické onemocnění žilního systému, které má původ v poškození žilní stěny. Může být viditelné, pokud jde o poškození vnějších žil (metličky, vystouplé žíly, nepěkné „boule“, oteklé nohy, bércové vředy…) ale také nemusí – tehdy jde o onemocnění vnitřních žil (například poškození žil v oblasti pánve u žen).

Takzvané červené nebo nafialovělé metličkové žilky my ženy považujeme za kosmetický problém, ale není to úplně tak – je to jeden z prvních nenápadných příznaků, že s naším žilním systémem něco děje.

Základem léčby je kvalitní diagnostika – návštěvu lékaře netřeba odkládat, pokud nohy otékají, objevují se vnější příznaky jako křeče v lýtkách, bolesti po dlouhodobém sezení nebo stání či pocitu horkých nohou.

A jak si tedy pomoci, když už se některý z příznaků objeví? Existují různé metody. Většinou se jedná o různé doplňkové krémy obsahující různé komponenty rostlinného původu. Na internetu při pátrání narazíte i na alternativní možnosti. Jednou z nejčastějších je tzv. hirudoterapie – léčba pijavicemi. V Čechách není tento způsob přednášený na lékařské fakultě, ale v Moskvě je možné tento obor vystudovat a pracovat jako řádný lékař – hirudolog. Terapie pijavicemi spočívá v přikládání těchto „zvířátek“ v příslušném počtu na příslušná místa a ta se pak přisávají do rány.

Ve slinách pijavic naleznete velmi zajímavé složky:

  • antitrombotické látky: působící na krevní sraženiny
  • trombolytické látky: působící na již vzniklé sraženiny
  • látky působící na krevní tlak
  • látky, které obnovují poškozený povrch cévek a žil
  • látky snižující množství cholesterolu v krvi a bránící usazování cholesterolu v cévách
  • látky aktivizující obranyschopnost organismu (zvyšují činnost fagocytů)

 Jedna z možností, jak využít pijavic, je jejich přikládání. Ale existuje i jiná, schůdnější možnost: využít schopnosti pijavic v podobě extraktu namíchaného do krému.

Aplikace je jednoduchá a pokud spolu s používáním tohoto pomocného přípravku dopřejete nohám občasný odpočinek a správnou dávku pohybu, bude se Vám chodit o mnoho lehčeji.

Přejeme Vám lehký a bezbolestný krok.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení