Rozšířený popis produktu: Gel s extraktem z pijavic - chladivý - Sofia

Tento článek pojednává o tomto produktu. 

Křečové žíly versus pijavice

Při čtení článků zabývajících se chorobami asi každý zažil jeden zajímavý jev: mnoho příznaků onemocnění se shoduje s tím, co na sobě pozorujeme.

Když teď budeme o jedné (skutečně celkem časté) nemoci psát, nechceme vyvolat paniku nebo strach. Naším cílem je shrnout několik údajů o křečových žilách a poukázat na možnosti alternativní pomocné léčby. 

Pokud se Vás nebo Vašich blízkých tento problém týká, zřejmě následující odstavec přeskočíte, nebo si v něm najdete něco nového, co jste dosud nevěděli. 

Co to jsou křečové žíly:

Je to chronické onemocnění žilního systému, které má původ v poškození žilní stěny. Může být viditelné, pokud jde o poškození vnějších žil (metličky, vystouplé žíly, nepěkné „boule“, oteklé nohy, bércové vředy…) ale také nemusí – tehdy jde o onemocnění vnitřních žil (například poškození žil v oblasti pánve u žen).

Takzvané červené nebo nafialovělé metličkové žilky my ženy považujeme za kosmetický problém, ale není to úplně tak – je to jeden z prvních nenápadných příznaků, že s naším žilním systémem něco děje.

Základem léčby je kvalitní diagnostika – návštěvu lékaře netřeba odkládat, pokud nohy otékají, objevují se vnější příznaky jako křeče v lýtkách, bolesti po dlouhodobém sezení nebo stání či pocitu horkých nohou.

A jak si tedy pomoci, když už se některý z příznaků objeví? Existují různé metody. Většinou se jedná o různé doplňkové krémy obsahující různé komponenty rostlinného původu. Na internetu při pátrání narazíte i na alternativní možnosti. Jednou z nejčastějších je tzv. hirudoterapie – léčba pijavicemi. V Čechách není tento způsob přednášený na lékařské fakultě, ale v Moskvě je možné tento obor vystudovat a pracovat jako řádný lékař – hirudolog. Terapie pijavicemi spočívá v přikládání těchto „zvířátek“ v příslušném počtu na příslušná místa a ta se pak přisávají do rány.

Ve slinách pijavic naleznete velmi zajímavé složky:

  • antitrombotické látky: působící na krevní sraženiny
  • trombolytické látky: působící na již vzniklé sraženiny
  • látky působící na krevní tlak
  • látky, které obnovují poškozený povrch cévek a žil
  • látky snižující množství cholesterolu v krvi a bránící usazování cholesterolu v cévách
  • látky aktivizující obranyschopnost organismu (zvyšují činnost fagocytů)

 Jedna z možností, jak využít pijavic, je jejich přikládání. Ale existuje i jiná, schůdnější možnost: využít schopnosti pijavic v podobě extraktu namíchaného do krému.

Aplikace je jednoduchá a pokud spolu s používáním tohoto pomocného přípravku dopřejete nohám občasný odpočinek a správnou dávku pohybu, bude se Vám chodit o mnoho lehčeji.

Přejeme Vám lehký a bezbolestný krok.

/* JH CSS */ /* JH CSS */