Probiotika z moringy - 30 kapslí - Moringa Caribbean

Kód: 3980
709 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
21.4.2023
Položka byla vyprodána…

PROBIOTIC Moringa Caribbean je komplexem 10 kmenů bifidobakterií a laktobacilů - vitálních mikroorganismů a čistého prášku Moringa Caribbean v BIO kvalitě ve vegan kapslích.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoký počet přátelských probiotických bakterií - 10 miliard vitálních mikroorganismů v denní dávce 1 kapsle zajišťuje díky vysoce kvalitním probiotickým kmenům vysoký obsah živých kultur. Komplex velmi odolných probiotických kmenů živých kultur Moringa Caribbean se vzácným Lactobacillus plantarum, díky své odolnosti vůči kyselému prostředí v žaludku zajišťuje, že se v maximální míře dostanou do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení.

 

Co jsou probiotika

Slovo „probiotikum“ pochází z řečtiny a znamená „pro život“. Je opakem slova „antibiotikum“. Probiotika jsou kultury prospěšných mikroskopických organismů pro lidský organismus, přirozeně se vyskytující v naší střevní mikroflóře. Jsou důležitou součástí imunitního a trávicího systému. Naše tělo je potřebuje doplnit například při užívání antibiotik. Jejich nedostatek a nerovnováha se projevuje zhoršeným trávením, nadýmáním, průjmy nebo naopak zácpou.

 

Probiotika při celoročním užívání i jako součást dovolenkového zavazadla:

 • udržují rovnováhu střevní mikroflóry
 • zneškodňují patogenní bakterie ve střevech
 • pomáhají při trávení a zpracování potravy
 • preventivní užívání před dovolenou posiluje střevní systém při stravování v jižních destinacích
 • pomoc při prevenci tzn. "cestovatelského průjmu"
 • působí jako ochrana proti kvasinkovým infekcím při koupání ve veřejných bazénech
 • napomáhají zvládnout symptomy „špinavých rukou“ při infekci ústní dutiny
 • účinně napomáhají předcházení nepříjemným zdravotním komplikacím na dovolených

 

Bakteriální nerovnováha

Ve zdravém lidském těle žije přibližně 500 druhů bakterií, které nejsou-li v rovnováze, způsobují množství zdravotních potíží. Rovnováha bakterií se nejčastěji naruší užíváním některých léků, změnou stravy, rozvojem infekcí a zánětů, stresem, velkým množstvím alkoholu nebo ozařováním.

Narušit tuto přirozenou rovnováhu mikroflóry mohou nejčastěji antibiotika, která nerozlišují prospěšné bakterie od patogenních a tak zahubí všechny, se kterými přijdou do kontaktu. Pokud vám lékař diagnostikoval bakteriální infekci, pravděpodobně odejdete z ordinace s předpisem na antibiotika. Antibiotika se předepisují lékaři při různých zánětech v těle, nejčastěji při zánětu horních a dolních cest dýchacích. Žaludeční potíže, průjem, křeče, nevolnost nebo u žen nepříjemné kvasinkové infekce jsou nejrozšířenějšími nežádoucími účinky užívání antibiotik, které představují výrazný zásah do organismu, avšak jsou nezastupitelné v léčbě infekcí. Proto se doporučuje začít užívat probiotika preventivně, hned od začátku léčby antibiotiky. A konečně ještě minimálně 14 dní po vysazení antibiotik.

 

Probiotika je vhodné užívat jako doplňkovou léčbu při:

 • užívání antibiotik
 • zánětlivých a autoimunitních onemocnění střev
 • intoleranci laktózy

 

Jak správně užívat probiotika

Užívání probiotik je v současnosti běžná záležitost při užívání antibiotik i jako součást zdravého životního stylu, pro správnou funkci trávicího traktu nebo podpory imunitního systému. Jejich užíváním můžeme předcházet mnoha nepříjemným zdravotním obtížím, a proto je velmi důležité uvědomit si jejich nepostradatelnou roli v našem organismu.

Probiotika lze užívat preventivně i jako doplňkovou léčbu. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, a pokud to zdravotní stav vyžaduje, mohou se užívat i dlouhodobě. I když se mohou probiotika preventivně užívat kdykoli během dne, ideální je je užívat spolu s jídlem.

Při užívání antibiotik musí být časový interval mezi nimi minimálně 2 hodiny, aby se dodržela správná účinnost každého z nich, jak antibiotik, tak i probiotik. Nejprve by se měla užít antibiotika a následně po minimálně 2 hodinách probiotika.

Pokud užíváme antibiotika každých 12 hodin, probiotikum se má užívat také dvakrát denně. Takto stále dodáváme našemu organismu živé bakterie a průběh léčby je k našemu organismu mnohem šetrnější. Ukončení užívání antibiotik však neznamená i ukončení užívání probiotik. S jejich užíváním bychom měli pokračovat alespoň dva až tři týdny po ukončení léčby antibiotiky.

PROBIOTIC Moringa Caribbean - pokročilá metoda kultivování probiotických kmenů - každý kmen probiotik kultivován samostatně – zaručuje jejich certifikovaný obsah, vzájemný poměr a kvalitu jednotlivých kultur:

 

Bifidobacterium bifidum,
Bifidobacterium breve,
Bifidobacterium lactis,
Bifidobacterium longum,
Lactobacillus acidophilus,
Lactobacillus bulgaricus,
Lactobacillus casei,
Lactobacillus plantarum,
Lactobacillus rhamnosus,
Streptococcus thermophilus.

Probiotic Moringa Caribbean obsahuje některé vzácné probiotické kultury s jedinečnými účinky v lidském organismu:

 • Lactobacillus plantarum
  • zastavuje růst a množení patogenních bakterií ve střevech, chrání vitamíny, živiny a antioxidanty a stimuluje imunitní systém
 • Lactobacillus acidophilus
  • při průjmu a trávení mléčných potravin - intoleranci laktózy, zvyšuje účinnost funkce blokování toxinů
 • Lactobacillus rhamnosus
  • při prevenci "cestovatelského průjmu"
 • Bifidobacterium longum
  • při kvasinkových infekcích u žen a při akutních průjmech
 • Bifidobacterium bifidum
  • brání množení patogenních střevních bakterií – laktobacilů a enterokoků
 • Lactobacillus casei
  • zmírnění příznaků zácpy
 • Bifidobacterium breve
  • zmírňuje silné nadýmání a plynatost a zabraňuje tvorbě Candida albicans, která způsobuje kvasinkové infekce
 • Streptococcus thermophilus
  • rozkládá laktózu (cukr v mléku), kterou lidé s intolerancí laktózy obtížně tráví

 

Zajímavost

Je známo, že Chronova choroba je produkována iracionálním množením škodlivých bakterií známých jako E. coli. Studie, která používala Lactobacillus casei jako lék, prokázala, že dokáže neutralizovat prozánětlivé účinky E. coli, a tím zmírňovat příznaky nemoci. Lékaři také uvedli, že komenzální vztah, který mají bakterie se střevním imunitním systémem, je důležitým faktorem při vývoji IBD nebo syndromu dráždivého tračníku.

Vhodné i pro diabetiky, celiatiky a fenylketonuriky.

Neobsahuje lepek, umělé příchutě, sóju, zbytky ořechů, arašídů, vajec, laktózu a jiné alergeny.

Dávkování: Doporučené dávkování: Děti od 3-5 let pod dohledem rodičů. Dospělí a děti od 6 let 1 kapsli denně s jídlem. Užijte nejméně 2-3 hodiny před nebo po užití antibiotik.

Upozornění: Není určeno pro děti do 3 let. Doporučenou denní dávku nepřekračujte. Doplněk stravy není náhradou vyvážené a pestré stravy. Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25°C, v uzavřeném obalu. Chraňte před vlhkem, mrazem, přímým slunečním světlem a sálavým teplem. Uskladňujte mimo dosah dětí.

Obsah balení: 30 kapslí

Země původu: Slovensko

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: