Pomocník imunity - cedrový olej.  Víte o něm už všechno? 6 důležitých tipů

Jelikož mám dlouholeté zkušenosti s tímto olejem, rozhodl jsem se Vám ho přiblížit. Co je vlastně za rostlinu, ze které se tento olej vyrábí? Je to Borovice Sibiřská (Pinus Sibirica, tzv. Kedra). Cedr, označovaný také jako "strom života", je mohutný jehličnatý strom dorůstající výšky 35 až 40 m. Pro své účinky byl vždy uctívanou dřevinou obyvatel sibiřské tajgy. 

Široké použití tohoto oleje ho předurčuje do domácnosti, jako stálého pomocníka. Ať už k přímé konzumaci (po lžičkách) nebo do tepelně neupravených pokrmů (salát apod.). S tímto olejem nešlápnete vedle.

Cedr1

Proč se vyplatí kamarádit se s cedrovým olejem?

1. Je na vnitřní použití

 Olej zlepšuje průběh zánětlivých onemocnění, jako je horečka, nachlazení, rýma nebo chřipka. Zánět dýchacích cest se s ním léčí také rychleji. Pro tělo je to "životabudič" a pomocník imunitního systému. S cedrovým olejem ho máte prostě perfektně chráněn.

2. Je pro vnější použití 

Při kožních problémech (lupénka, atopický ekzém apod.) aplikujte přímo na kůži. Pomáhá při neurodermatitidě, urychluje hojení popálenin a různých ran.

3. Nutričně vysoce hodnotná potravina 

Cedrový olej se vyrábí lisováním jader cedrových ořechů za studena a představuje nutričně vysoce hodnotnou biologicky aktivní potravinu. Obsahuje kvalitní poměr živin (komplex hodnotných bílkovin, tuků a sacharidů), vitamínů (A, B, E, D, F) a stopových prvků. 

4. 15ml denně

 Toto je jeho doporučené denní dávkování.

5. 55% doporučené denní dávky vitamínu E

 Tolik vitamínu E přijmete každý den, pokud zkonzumujete 15ml cedrového oleje. Je i vydatným zdrojem polynenasycených mastných kyselin.

  •  Bonus na konec

Produkty z cedru také podporují kardiovaskulární systém. Cedr je velmi bohatý na vitamíny C a A.

Cedr2

Produkty z cedru jsou ve velké míře používány i v kosmetice. Pár jich najdete na Herbatica.cz

Článek pro vás připravila,

Lenka

lenka_profilovka