Zatočte s bolestí v krku!

S chladným zimním obdobím přicházejí i nechtěné viry, bolest v krku a problémy dýchacích cest. Jedním z nejběžnějších a možná nejnepříjemnějších problémů jsou příznaky nachlazení, které doprovází ucpaný nos, kašel a zahlenění. Často saháme po rychlém řešení - volně prodejných lécích, které zdravotní problémy utlumí během několika hodin nebo dní. Musíme si však být vědomi, že takové "přeléčení" je jen krátkodobé a s odstupem času nám může přinést chronické bolesti, které nás mohou trápit dlouhodobě.

Při bolestech v krku je důležité vědět, odkud bolest pochází a jakého je charakteru.

Původ bolesti může být:

  • úrazový - mechanické poškození, poleptání chemikáliemi ...
  • zánětlivý - viry, infekce, rýma ...
  • nádorový
  • ostatní příčiny

Bolesti v krku zánětlivého charakteru jsou snad ty nejčastější. Tyto bolesti mohou doprovázet i jiné potíže jako horečka, dušnost, hleny či slabost. Zánět nejčastěji způsobují bakterie a viry, ale i kvasinky. Vyvolávají ho zejména streptokoky, angína, koronaviry či akutní infekční onemocnění. Důležité je podívat se na problém z širšího úhlu pohledu a snažit se těmto potížím předejít, nebo je řešit z dlouhodobější perspektivy. Právě proto je vhodné sáhnout po přírodních produktech v rámci prevence, nemoc proležet a důsledně vyléčit. 

mceclip0

CZ

 

Přírodní řešení při bolestech v krku

Existuje mnoho tipů, triků a rad k domácí léčbě bolesti v krku. Stále více se vracíme k tradicím našich babiček.

1. Jezevčí mast

Jedním receptem z mnoha je Jezevčí tuk. Na problémy dýchacích cest se používá již od nepaměti a jeho účinky jsou ověřené a samozřejmě lety odzkoušené. Osvědčil se při léčbě zánětu průdušek, astmatu, a běžných infkecí dýchacích cest. Značně uvolňuje pocit těžké hrudi i dýchání a zmírňuje bolesti. Své účinky vám poskytne jednoduchým vstřebáním do pokožky v oblasti hrudníku. Mezi jeho další skvělé vlastnosti patří zmírňování bolestí pohybového aparátu, posílení lokální imunity a regenerace kloubů či chrupavek.

 2.Dopřejte si bylinkový čaj

Nejosvědčenější metodou při bolesti krku je teplý čaj. Mezi známé bylinky pomáhající při bolestech hrdla jsou lékořice, tymián, jitrocel a mnohé jiné. Čaj z lékořice nabízí rychlé řešení při škrábání v krku a pomáhá při vykašlávání hlenů. Lékořice navíc působí protizánětlivě, čili se popere téměř s každým zánětem dýchacích cest.

3.Bylinné domácí sirupy

Asi každý z nás si pamatujeme na cibulovo-medový sirup. Jakmile přišla na nás rýma nebo chřipka, máma už krájela cibuli a mísila s medem. Někteří jsou milovníky tohoto sirupu dodnes, jiný ho nenávidí. Pokud vám konzumace tohoto sirupu nedělá problém, doporučujeme si vám ho udělat s kvalitním medem. Vyhledávejte med s nejvyšší koncentrací metylglyoxalu. Takovým medem je například Manuka med, který pochází až z Nového Zélandu. Je atypický tím, že pochází ze vzácné rostliny Leptospermum scoparium nacházející se jen v této zemi. Tento med má jedinečné účinky na lidský organismus. Posiluje imunitu, pomáhá při různých onemocněních a preventivně nás chrání před různou ranou. Dalším skvělým sirupem je průduškové desatero, který výrazně napomáhá při vykašlávaní, suchém a dráždivém kašli, podporuje trávení a navíc má sladkou chuť, kterou si zamilují i ​​ti nejmenší.

Nezapomínejte na to, že nejdůležitější je prevence. Snažme se věnovat pozornost signálům našeho těla a řešit nepříjemnosti spojené s naším zdravím do hloubky. Může přijít čas, kdy nezasáhneme včas a obyčejná bolest krku může přerůst do větších zdravotních problémů.

 

Článek si pro vás připravila 

 

foto Barbora Herbatica 100x133

Mgr. Barbora Olejníková

Člen týmu Herbatica, který přináší přírodní produkty na trh od roku 2015.

Odborník na alternativní medicínu a přírodní produkty pro podporu zdraví.
Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií nebo vědeckých prací.

Kontakt: barbora@herbatica.sk


ikona herbatica FB
ikona herbatica IGikona herbatica YT


Nenašli jste, co jste hledali? Nebo si potřebujete doplnit další informace?

Těch tu máme hodně - zkuste do vyhledávacího okna zadat slovo jako například. „ migréna, hemeroidy, bradavice, ekzém, bolesti páteře“ nebo nakoukněte do našeho BLOGU.
 

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost :)