Zatočte s bolestí v krku!

S chladným zimním obdobím přicházejí i nechtěné viry, bolest v krku a problémy dýchacích cest. Jedním z nejběžnějších a možná nejnepříjemnějších problémů jsou příznaky nachlazení, které doprovází ucpaný nos, kašel a zahlenění. Často saháme po rychlém řešení - volně prodejných lécích, které zdravotní problémy utlumí během několika hodin nebo dní. Musíme si však být vědomi, že takové "přeléčení" je jen krátkodobé a s odstupem času nám může přinést chronické bolesti, které nás mohou trápit dlouhodobě.

Při bolestech v krku je důležité vědět, odkud bolest pochází a jakého je charakteru.

Původ bolesti může být:

  • úrazový - mechanické poškození, poleptání chemikáliemi ...
  • zánětlivý - viry, infekce, rýma ...
  • nádorový
  • ostatní příčiny

Bolesti v krku zánětlivého charakteru jsou snad ty nejčastější. Tyto bolesti mohou doprovázet i jiné potíže jako horečka, dušnost, hleny či slabost. Zánět nejčastěji způsobují bakterie a viry, ale i kvasinky. Vyvolávají ho zejména streptokoky, angína, koronaviry či akutní infekční onemocnění. Důležité je podívat se na problém z širšího úhlu pohledu a snažit se těmto potížím předejít, nebo je řešit z dlouhodobější perspektivy. Právě proto je vhodné sáhnout po přírodních produktech v rámci prevence, nemoc proležet a důsledně vyléčit. 

mceclip0

CZ

 

Přírodní řešení při bolestech v krku

Existuje mnoho tipů, triků a rad k domácí léčbě bolesti v krku. Stále více se vracíme k tradicím našich babiček.

1. Jezevčí mast

Jedním receptem z mnoha je Jezevčí tuk. Na problémy dýchacích cest se používá již od nepaměti a jeho účinky jsou ověřené a samozřejmě lety odzkoušené. Osvědčil se při léčbě zánětu průdušek, astmatu, a běžných infkecí dýchacích cest. Značně uvolňuje pocit těžké hrudi i dýchání a zmírňuje bolesti. Své účinky vám poskytne jednoduchým vstřebáním do pokožky v oblasti hrudníku. Mezi jeho další skvělé vlastnosti patří zmírňování bolestí pohybového aparátu, posílení lokální imunity a regenerace kloubů či chrupavek.

 2.Dopřejte si bylinkový čaj

Nejosvědčenější metodou při bolesti krku je teplý čaj. Mezi známé bylinky pomáhající při bolestech hrdla jsou lékořice, tymián, jitrocel a mnohé jiné. Čaj z lékořice nabízí rychlé řešení při škrábání v krku a pomáhá při vykašlávání hlenů. Lékořice navíc působí protizánětlivě, čili se popere téměř s každým zánětem dýchacích cest.

3.Bylinné domácí sirupy

Asi každý z nás si pamatujeme na cibulovo-medový sirup. Jakmile přišla na nás rýma nebo chřipka, máma už krájela cibuli a mísila s medem. Někteří jsou milovníky tohoto sirupu dodnes, jiný ho nenávidí. Pokud vám konzumace tohoto sirupu nedělá problém, doporučujeme si vám ho udělat s kvalitním medem. Vyhledávejte med s nejvyšší koncentrací metylglyoxalu. Takovým medem je například Manuka med, který pochází až z Nového Zélandu. Je atypický tím, že pochází ze vzácné rostliny Leptospermum scoparium nacházející se jen v této zemi. Tento med má jedinečné účinky na lidský organismus. Posiluje imunitu, pomáhá při různých onemocněních a preventivně nás chrání před různou ranou. Dalším skvělým sirupem je průduškové desatero, který výrazně napomáhá při vykašlávaní, suchém a dráždivém kašli, podporuje trávení a navíc má sladkou chuť, kterou si zamilují i ​​ti nejmenší.

Nezapomínejte na to, že nejdůležitější je prevence. Snažme se věnovat pozornost signálům našeho těla a řešit nepříjemnosti spojené s naším zdravím do hloubky. Může přijít čas, kdy nezasáhneme včas a obyčejná bolest krku může přerůst do větších zdravotních problémů.

Článek pro vás připravila, 

Lenka

lenka_profilovka