Péče o pokožku - seborea.

Já osobně jsem se se seboreou nikdy nesetkala, ale s ekzémem mám problémy od malička. Po nastudování materiálů mi přijde toto kožní onemocnění poněkud odlišné, ale jeho léčba mi přijde podobně zdlouhavá a náročná.

Jak jsem se dočetla, na seboreu má velký vliv stres, životní styl a životní prostředí ve kterém se nacházíme. Čistý vzduch, sluneční záření a pobyt v přírodě má naopak velmi příznivé účinky. Je tedy jasné, že i toto onemocnění je spojeno s psychickou rovnováhou a stylem jakým žijeme.

Co je tedy seborea?

V hodně zdrojích je uvedeno, že se může snadno zaměnit s jinými formami ekzému nebo mykózou. Tato onemocnění se i dost často kombinují. Ale i seborea má svá specifika. Seborea se projevuje šupinkami na pokožce obvykle v oblasti mazových žláz. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, hlavě, hrudníku nebo na zádech.

VOI_1909_1

Někdy se seborea označuje také jako seboreický ekzém, způsobuje ho zánět kůže. Vyskytuje se u lidí po třicítce a u novorozenců. Jde o chronické onemocnění, kterého se je náročné zbavit, ale jeho příznaky lze zmírnit

Důležité je, aby se místa s výskytem onemocnění udržovali čisté. K čištění je ideální použít antibakteriální mýdlo s březovým dehtem, které pokožku vydezinfikuje, zbaví bakterií a zároveň utlumí svědění.

Následně je dobré pokožku hydratovat, ideálně také přípravkem s březovým dehtem. Tento krém má však výrazný kouřový zápach a proto ho osobně používám pouze doma. Ve společnosti je dobrou volbou tato jemnější varianta. Rovněž můžete pro desinfekční a čistící účinky použít pár kapek koloidního stříbra. Jednoduše si ho můžete přidat do vašeho krému. Seborea se často vyskytuje i na pokožce hlavy, tady mě zaujalo doporučení čištění pokožky ve více krocích a česání vlasů co nejmenšími přírodními štětinami, nic umělé a dráždivé na pokožku. U nás najdete více šamponů s březovým dehtem

VOJ_3438_1 

Pokud hledáte extrakt z čistého březového dehtu, i ten najdete u nás. Tento extrakt se nanáší přímo na postižené místo. Rovněž pomáhá při léčbě akné. Březový dehet obsahuje vitamín C, třísloviny, silice a pryskyřici. Pomáhá při zánětlivých onemocněních kůže. 

Jak jsem zmiňovala, životní styl má u hodně exematických onemocněních velký vliv. Na podzim je správný čas pro očištění těla zevnitř. Někdy stačí na týden, dva vyzkoušet jednodušší rostlinnou stravu. Jako doplněk stravy můžete vyzkoušet cedrový olej. Tento olej vám dodá i potřebnou energii se zkracovacími se dny. Popřípadě zkuste kúru s naším zázračným mumiem. Více o zlatém mumii se můžete dočíst zde.

Nezapomínejte ani na pohyb na čerstvém vzduchu. Jak říkají Norové - neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Pěknou podzim přeje,

Pavla

foto_Pavla1