Zdravě a rychle: Pesto z medvědího česneku

Na stole jsou dvě věci.

První je, že Vám přinášíme náš nový seriál: Zdravě a rychle. Podle názvu se může zdát, že jde o podfuk, ale my věříme, že tato kombinace je možná. Dostat do těla vitamíny z jídla, které je uvařené rychle. Je to výzva, ale jde to. Ověřeno v praxi, čestné (čerstvé!) slovo.????

Druhou je příchod jara. Je to tak, přišlo. Signalizuje to i velký výskyt medvědího česneku v našich hájích a lesích. My jsme se uplynulý víkend zastavili v jednom takovém háji abychom si lahodný medvědí česnek natrhali. Přinášíme Vám z něho rychlý a zdravý recept, který Vás osvěží a dodá Vám sílu. ????

pesto-medved-Herbatica

Suroviny:

  • medvědí česnek
  • olivový olej
  • sůl / koření
  • ořechy / my jsme vybrali lískové- mohou být vlašské- piniové
  • pokud píšu my, tak myslím Pavlu , moji přítelkyni, její food insta je zde, pokud se Vám líbí, tak ji sledujte.

 

Napadlo mě, že tento recept by mohl skvěle fungovat s olejem z paraořechů, příp. cedrovým olejem, ale zatím jsem neměl šanci zkusit. Možná se mi to ještě podaří, pokud ano, určitě o tom napíšeme další post, pokud ho chcete dostat, stačí se přihlásit k odběru našeho newsletteru, který pravidelně posíláme.

 

Postup:

Všechny suroviny spolu zamícháme v mixéru a uskladníme. Servírovat můžete například v kokosových miskách, trošku exotiky nikomu ještě neuškodilo.

 

Bonusový tip na závěr:  Pokud nepřidáte sýr, případně jiné „rychlosekazící“ suroviny tak „medvědí pesto“ může v ledničce vydržet i jeden rok.????

 

Přeji dobrou chuť! ????

Juraj z Herbatica

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení