Čaj z mochny bahenní – Firma Kima - 50 g

Kód: 1073
Množstevní sleva
Značka: Firma Kima
99 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
8.7.2024
Položka byla vyprodána…

Mochna pomáhá při zánětech míšních nervů, kloubních obtížích a bolestech různého původu, proti měknutí kostí, při ukládání solí, bolestech páteře. Je starým lidovým prostředkem proti průjmu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zábělník bahenní roste v horských rašelinových a lapadlových krajích, na Slovensku na Oravě a v podtatranské oblasti. Roste nejčastěji na hrázích lesních rybníků a při lesních potocích. Je zákonem chráněna.

Rostlina je vysoká 10 - 60 cm, patří mezi víceleté polokřovité s dřevnajícím dlouhým oddenkem, vyrůstají z něj holé, mírně rozvětvené listnaté stonky. Listy jsou pérovitě složeny, pilovité, šedozelené. Květiny a vnitřek kalicha jsou tmavě purpurové. Plody jsou nažky, mohou na vodě plavat a jsou vyhledávány ptáky jako pokrm.

Kdysi se sbíraly kořeny a natě (Radix et Herba pentaphylli aq-uatici), přičemž obě jsou neobyčejně bohaté na třísloviny i barvivo a jsou starým lidovým prostředkem proti průjmu.

Způsob použití:1 polévkovou lžíci zalít 200 ml vroucí vody, 10-14 minut nechat louhovat, následně přecedit a pít jako běžný čaj.

Složení: mochna bahenní

Obsah: 50 g

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
/* JH CSS */ /* JH CSS */