Ivan čaj klasický, fermentovaný, granulovaný - Estvita - 50 g

Kód: 2143
138 Kč
Právě není skladem
Můžeme doručit do:
28.12.2020
Položka byla vyprodána…

Ivan čaj (vrbovka úzkoslistá) je tradiční slovanský nápoj. Listy vrbovky jsou sbírány ručně a díky využití původní technologie sušení a fermentace jsou v tomto čaji zachovány výjimečné účinky léčivé vrbovky jakož i její charakteristická natrpklá chuť. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ivan čaj pomáhá normalizovat funkci prostaty u mužů, má vliv i na pohyblivost a pružnost kloubů a má také antioxidační účinky zabraňující procesu stárnutí. Čaj je ideální pro ty, kteří upřednostňují nápoje neobsahující kofein.

Tento čaj je fermentovaný.

Způsob použití: 1 čl čajové směsi na 1 šálek čaje se zalije horkou vodou (cca 90 st. C) a nechá se louhovat 10-15 minut. Pak se scedí a je připraven k pití

2144

Obsah balení: 50 g

Země původu: Estonsko

 

IVAN-ČAJ nebo čaj, který má jméno.

Dobré jméno nadevše. Pokud si Vás váží pro Vaše vlastnosti, práci, která po Vás zůstává nebo proto, že přinášíte ze svého do svého okolí cokoliv pozitivně - máte dobré jméno. Jeho vybudování však cosi stojí a trvá určitý čas.

Ale nejen člověk má dobré jméno, tedy je čímsi známý, vyhledávaný a přitažlivý. I čaje (o jednom z nich se zde dočtete) jsou takové. Černé, zelené, bílé, ovocné, bylinkové ...

Některé nemusí být chuťově přitažlivé pro všechny, důležitý je účinek, a některé zvučí dobrým jménem nejen mezi fajnšmekry. Zkrátka a dobře, voňavá šálek tohoto nápoje má něco "do sebe".

Ivan čaj je vlastně sušený list vrbovky úzkolisté (lat. Epilobium angustifolium), ve kterém mohou být přimíchány květiny této byliny, která roste v mírném pásmu severní polokoule. Koncem července rozkvete nádhernými bledě květy a její velké skupiny jsou ozdobou lesních mýtina, luk nebo řídkých lesíků. Bývá vysoká od 50 do 150 cm. Listy jsou světle zelené, kopinaté, ukončené jemnou špičkou. Tolik z moudrých herbářů. 

 

Proč se vlastně vrbovka jmenuje IVAN-ČAJ?

Vysvětlení mají různé zdroje připraveny několik, mě zaujaly tyto:

  1. Listy vrbovky připomínají tak tří listy vrby a rusky se vrba řekne "ívá" odtud je jen krok ke IVAN-ČAJ
  2. Ivan - typické ruské jméno, které nosili bohatýři, udatní, silní, krásní, mladí, přitažliví - tedy jedním slovem mužní. Když v minulosti zkušeností lidé ověřili, že pití odvaru z vrbovky má podpůrný vliv na potenci tak se z této rostlinky stal IVAN-ČAJ
  3. V jedné vesnici žil Ivan - miloval louky, lesy a rozuměl rostlinám tak, jako málokdo. Nosil oblečenou červenou košili a vždy, když se na zelené louce cosi zarudlých, lidé říkali: To je IVAN, ČAJ hledá.

Na co je neprávem pozapomenutý IVAN-ČAJ dobrý?

Budu vycházet ze složení vrbovky: třísloviny, sliz, celulóza, vitamin C, železo, měď, mangan, draslík, vápník, titan, molybden, taniny a silice. Výsledky podrobného výzkumu přinášejí širší seznam látek, které jsou užitečné, ale zde uvedené jsou nejpodstatnější, protože díky nim IVAN-ČAJ:

  • působí protizánětlivě (vitamin C)
  • má hojící účinky na podrážděnou sliznici žaludku a střeva (pomáhá při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku)
  • díky obsahu některých prvků pomáhá při onemocněních prostaty a také problémech s potencí (není náhradou klasické léčby takových onemocnění)
  • působí jako jemné sedativum při rozrušení, je vhodný pro lidi nadměrně podrážděných,
  • zklidňuje a zlepšuje náladu
  • migrény a bolesti hlavy
  • nedostatek železa 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: