Evalar – Ostropestřec mariánský - extrakt - 20 kapslí

Kód: 0660
Novinka
Výrobce: Evalar
209 Kč
Skladem (2 ks)

Plody ostropestřce mariánského obsahují komplex bioflavonoidů nazývaný silymarin, který se odedávna považuje za antioxidant. Více se o jeho účincích dozvíte na našem blogu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika:

Ostropestřec mariánský (lat. Silybum marianum), známý také jako stříbrný bodlák, strakáč, bílý trn, ostrolist, podstřel, volčec, kardus mariánský či kristova koruna je jednoletá až dvouletá bylina dorustající do výšky 60 – 150 cm. Svůj původ má ve Středomoří a dozrává hlavně v druhé polovině září. V léčitelství se používá především  při onemocněních jater a žlučníku. Za pozitivní účinky ostropestřce mariánského jsou zodpovědné flavolignany silybin, silydianin a silychristin, které se souhrnně nazývají silymarin. Silymarin je přitom známý také jako silný antioxidant.

Aktivní látky:

Silymarin: Jde o látku patřící do skupiny tzv. flavolignanů, která obsahuje komplex více samostatných flavolignanů. Tento komplex se skládá ze silibininu, silydianinu, silikristinu a izosilibininu a jeho nejdůležitější funkcí je ochranný účinek ve vztahu k jaterním buňkám. Tato látka patří také do kategorie hepatoprotektiv.

Nenasycené mastné kyseliny: Tento druh mastných kyselin je pro náš organismus velmi důležitý. Díky nim může tělo vstřebávat vitamíny a minerály. Ostropestřec obsahuje poměrně velké množství těchto kyselin, například kyselinu linolovou.

Bílkoviny, sacharidy, vláknina: Plody ostropestřce mariánského obsahují až 27 % bílkovin, které jsou velmi důležité pro organismus zejména z hlediska struktury chrupavek, vlasů či nehtů. Pro okamžitou energii jsou důležité cukry, které se též v ostropestřci nacházejí. Vláknina má za cíl zlepšení trávení a vstřebávání  potravy v celém trávicím traktu.

Aminokyseliny: Aminokyseliny si člověk nedokáže sám vyrobit, proto je musí přijímat z externího prostředí. Naproti tomu rostliny mají schopnost syntézy aminokyselin, a proto jsou výborným zdrojem. Aminokyseliny jsou důležité hlavně pro ochranu svalů, mají katalytickou funkci a co je nejdůležitější, urychlují regeneraci organismu. Také díky nim je ostropestřec známý jako prostředek na regeneraci těla po chemoterapii či po otravě.

Ostatní látky: Mezi další látky obsažené v rostlině patří například silice, flavonidy, tyramin, histamin, síra nebo vitamín E. Zajímavostí je, že až jednu třetinu látek z plodu rostliny tvoří jedlé oleje, například kyselina olejová.

Způsob použití: Dospělí - 1 kapsle denně během jídla. Délka příjmu 1 měsíc. Povolené dlouhodobé užívání až 3 měsíce.

Upozornění: Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí na některou ze složek, těhotné a kojící. Před použitím se poraďte s lékařem.

Upozornění dle nařízení komise EU: Tento produkt je registrovaný jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Složení: 1 tableta obsahuje: ostropestřec mariánský extrakt 62,5 mg, z toho silymarin 30 mg

Balení: 20 tablet

Země původu: Rusko

Informace o účincích ostropestřce mariánskeho najdete na našem blogu. Článek se týká oleje z ostropestřce, jehož účinky na tělo jsou totožné s kapslemi. Chcete-li maximalizovat účinky, je vhodné tyto produkty kombinovat. Přečtěte si více o tomto výrobci v článku na našem blogu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.016 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: